Polkadot uygulama geliştiricilerin ilgisini çekti

0 0

Ethereumun kurucu ortağı Gavin Woodun oluşturduğu Polkadot uygulama geliştiricilerin ilgisini çekti. Polkadot üzerindeki aktif aylık geliştirici sayısı Mayısta sona eren 12 ayda yüzde 44 arttı

Dijital varlık dünyasının en popüler kripto paralarının birçoğu için favori blockchain altyapısının Ethereum olmasına karşın uygulama geliştiricilerin ilgisini çeken yeni nesil bir ağ mevcut.

Outlier Venturesın yakın zamanda yayınladığı bir rapora göre Ethereumun kurucu ortağı Gavin Wood tarafından oluşturulan Polkadot tüm önemli kripto protokolleri arasında en fazla aktif geliştirici artışını kaydeden platform oldu. Rapora göre Bitcoin ile Ethereuma yönelik geliştirici ilgisi azalırken Polkadot üzerindeki aktif aylık geliştirici sayısı Mayısta sona eren 12 ayda yüzde 44 arttı.

Kripto araştırma şirketi Messarinin analisti Wilson Withiam “Tasarım açısından ve etrafındaki topluluktan dolayı (Polkadot) kesinlikle öne çıkıyor.” dedi. PolkaProjectin verilerine göre Mayısta başlatılan ağ üzerinde stablecoinlerden sosyal ağlara kadar 253 civarında farklı proje geliştiriliyor.

Polkadot uygulamaları akıllı kontratlar (Ethereum blockchaini üzerinde çalışan görece küçük kod parçaları) ile işletmek yerine her uygulama geliştiricinin diğer kayıtlarla konuşabilecek kendi blockchainini oluşturmasına imkan veriyor. Geliştiriciler ne kadar aktarım ücreti kesileceğine ve dijital kayıtlar boyunca aktarım bloklarının ne kadar hızlı onaylanacağına karar verebiliyorlar.

Berlinde yapılan bir mülakatta “Akıllı kontrat ortamında var olamayacak birbirinden farklı çok sayıda inovatif ürün göreceğiz.” diyen Wood “Oyun blockchainleri oyuncuların hile yapmamasını güvence altına alacak. Konsorsiyum içindeki blockchainleri akıllı kontrat ortamında uygulamak zor.” şeklinde görüş bildirdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku