PlusToken dolandırıcılığında tutukluluk kararı

0 2

Yerel endüstri yayını ChainNews tarafından 30 Temmuzda yayınlanan bir rapora göre kripto para birimi endüstrisindeki en büyük dolandırıcılıklardan biri olan PlusToken çetesinin 27 ana üyesi Çin polisi tarafından tutuklandı.

Rapora göre PlusToken aldatmacasındaki yatırımcı kayıplarının toplam tutarı 40 milyar Çin yuanı ya da 5.7 milyar dolar olduğu tahminler arasında yer alıyor.

Ayrıca raporda 82 üyenin daha tutuklandığı belirtiliyor.

Blockchain tabanlı yatırım şirketi Primitive Venturesın kurucu ortağı Dovey Wan konuyla ilgili şu yorumda bulundu :

Bu girişimin Çin topluluğunun etkili bir DAO (merkezi olmayan özerk organizasyon) kurması için gerçek bir halk hareketi başlatması adına iyi bir öğrenme deneyimi olabileceğini umuyorum.”

PlusToken planı kripto tarihindeki en büyük dolandırıcılıklardan biri olarak ortaya çıktı. İlk başta proje yüksek yatırımcı getirileri sunan Güney Kore merkezli bir borsa olarak tanıtıldı. Ardından birkaç milyon yatırımcının yatırımlarını geri çekememeleri üzerine bunun bir dolandırıcılık olduğu anlaşıldı. Toplamda yaklaşık 5 milyar dolarlık yatırımcı kaybı olduğu düşünülüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku