Ethereum, 2020 nin en güçlü varlık sınıfı

0 1

Piyasa veri toplayıcı Messari tarafından yayınlanan verilere göre Ethereum tabanlı varlıklardaki ortalama yıllık performans (YTD) yaklaşık % 130luk bir kazanç sağladı.

Veriler mevcut durumda Ethereumda toplam 63.7 milyar dolarlık piyasa değeri olan 178 varlığına genel bir görünüm sunuyor.

Stablecoinleri de içeren varlıkların 124ü YTDde bir kazanç elde etti. Bu durum ise COVİD-19a rağmen Ethereum tabanlı tokenlerin % 70inin değerinde bir artış olduğunu ortaya koydu.

% 70lik değer artışı sonrası

ETH tabanlı tokenlerin 10u büyük merkezi olmayan finans protokolleri Bancor (BNT) ve Kyber Networkü (KNC) kapsayan % 500ü geçen YTD kazançları yayınladı.

Ethereum tabanlı piyasaların üçte biri yılın başından bu sürece dek iki kattan fazla değer kazandı ve ETH % 142 YTD kazançları ile 41. en güçlü performans gösteren varlık olarak sıralandı.

15 token tek haneli yüzdelik kayıp verirken dokuz varlık ise 2020 boyunca değerlerinin yarısından fazlasını kaybetti.

Stablecoinler Ethereum token sıralamasında hakim

En iyi 10 kripto varlık arasında yer alan ETH ve ve CROyu 12. sıra ile Chainlink izliyor.

20 en büyük kripto para birimleri içerisinde Bitfinexin Unus sed Leo (LEO) tokeni ve USD Coin (USDC) Stablecoin yer alıyor.

Bu sıralamalar Stablecoin ihraççıları arasında Ethereuma olan rağbeti gösteriyor ve ETH tabanlı en büyük varlıkların 25 tanesinin yedisi Stabilecoinden oluşuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku