Plus Token lideri kamu davasıyla karşı karşıya

0 7

Plus Tokenin elebaşılarından biri Çinde cezai suçlamalarla karşı karşıya kaldı. Plus Token kripto para endüstrisinin tarihindeki en dolandırıcılıklarından biri olarak biliniyor.

Yerel basında çıkan haberlere göre Zhou Jiangsu Eyaleti Yancheng Şehri Jianhu Mahkemesinde savcılarla karşı karşıya gelecek. Yerel yönetim sadece Zhounun soyadını verdiğinden hangi Zhoudan bahsedildiği tam olarak belli değil.

Zhounun Wechat ve internet üzerindeki diğer yollar aracılığıyla kripto para birimi finansal yönetim uygulaması olarak adlandırılan PlusToken cüzdan uygulamasını duyurdu.

Dört farklı hesabı SIM kartlarla cüzdanına kaydederek 1.9 milyondan fazla kişiyi piramit dolandırıcılığına çektiği iddia ediliyor.

Piramit Sistem Dolandırıcılığı

Yerel yetkililere göre PlusToken cüzdanı kendini bir kripto para birimi finansal yönetim uygulaması olarak gizliyor ancak suçluların çekebilecekleri diğer yatırımcıların miktarına göre yüksek getiriler vadederek üyeleri işe almalarına izin veriyor.

Yerel polis dolandırıcılık hakkında geçen yıl halktan bilgi aldıklarını açıkladı:

“Bir kripto para birimi kazanç sağlamak adına platform yanlış bir şekilde kripto madencilik  işlevine sahip olduğunu iddia ediyor ve yüksek statik gelir elde etmek için üyelerin Bitcoin Ethereum EOS vb. gibi belirli kripto para birimlerini ödemelerini gerektiriyor.”

Diğer Suçlar

Çin polisi üyeleri PlusToken projesine katılan altı kişiyi gözaltına aldı ve geçen yıl ana vatanı olan Çine iade etti. Yaklaşık 29 milyar dolarlık bir kayıpla şimdiye kadarki en büyük kripto para dolandırıcılığı olabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku