Piyasanın devlerinden kafa karıştıran satışlar

0 1

ABDdeki en büyük şirketlerin başında yer alan kişiler geçen haftaki büyük fiyat düşüşünden hemen önce milyarlarca dolar değerinde hisse senedi sattı.

KORONAVİRÜS PİYASALARI NASIL ETKİLİYOR? TIKLAYIN

Wall Street Journaldaki habere göre; ABD kamu şirketlerinin üst düzey yöneticileri Şubat ayı başı ile geçen hafta sonu arasındaki dönemde şirketlerinde yaklaşık 92 milyar dolar değerinde hisse sattı.

Endüstrinin dinamiklerini çok iyi bilen binlerce çalışanın benzer hareketler gerçekleştirdiği 150den fazla yönetici ve çalışanın bu dönemde bir önceki senede hisse satmamış olmalarına rağmen en az 1 milyon dolar sattığı belirtiliyor. Sektör çalışanları satış elemanlarını suçladığı zaman bu rakamların ortaya çıkmadığı ifade edildi. Buradaki tek şikayet Cumhuriyetçi Senatör Richard Barr

Jeff Bezos zirvede

Satışlarla ilgili olarak Amzonun sahibi Jeff Bezos zirvede. Wall Street Journaldaki habere göre; pazar şubat ayı ortalarında zirveye ulaşmadan önce Bezos 34 milyar dolarlık bir hisse sattı. Bu rakam tüm yöneticiler tarafından yapılan toplam satışların 1 / 3üne eşittir.

İddiaya göre Bezosun şubat ayının ilk haftasında sattığı hisse değeri bu tarihten önceki 12 ay içinde sattıklarının toplamından daha fazlaydı ve bu miktar Amazon varlığının sadece yüzde 3ü.

110 milyar dolarlık bir servete sahip olduğu söylenen Bezos Pazartesi gününe kadar bekleseydi kağıt üzerinde en az 317 milyon dolar kaybedecekti.

Başka bir deyişle Bezos zirvede sattı. 19 Şubattaki zirveden kısa bir süre sonra S&P 500 tarihinin en hızlı satışlarından birini yaşadı ve yüzde 30 düştü. Bu gerilemenin Büyük Buhran döneminde gerilemeyi aştığı belirtiliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku