Batan kripto borsası mağdurlarına kısmi iyi haber!

0 103

Batan kripto borsası Mt. Gox önceden hazırlanmış alacaklılara ödeme planına göre Bitcoin ve Bitcoin Cash dışındaki kripto varlıklarını satmayı planlıyor.

2 TRİLYON DOLARLIK PAKETTEN BİTCOİN NASIL ETKİLENECEK? TIKLAYIN

Mütevelli heyetinin avukatı Nobuaki Kobayashi Salı günü alacaklılara ulaştı ve önemli çarşamba gününden önce bilgi verdi. Bu plan sayesinde 2014ten beri bekleyen alacaklılar için büyük bir adım atılacak. Hatırlayacağınız gibi 850 bin Bitcoin hırsızlığı sonucu borsa battı.

CoinDeskteki habere göre; alacaklıların nominal para Bitcoin ve Bitcoin Cash talepleri kabul edildi. Böylece bu insanlar kaybettikleri parayı orijinal hallerinde elde edebilecek. BTCler ve BCHler takas veya saklama hizmetleri sunan başvuru adreslerine gönderilecektir. Bu arada BTC ve BCH dışındaki kripto para birimleri gibi diğer tüm varlıklar mümkün olduğunca nakde dönüştürülecek.

Bu durumda kripto alacaklıları listenin başında değil. Mütevelli heyeti ödeme planında nominal para talep edenlerin menfaatlerinin öncelikli olduğunu belirtmişti.

Başka bir açıklamada ödeme planının mahkemede yapılmasının ve onaylanmasının beklendiği belirtilirken BTC ve BHC alacaklıları da istedikleri takdirde tazminat talep edebileceklerini belirtti.

Ödeme planı için “Sonuç olarak BTC ve BCH talep eden alacaklıların aralarında yeterli para tutulmalı. Burada mahkemenin izni ile heyet borçlu şirketin varlıklarının tamamını veya bir kısmını satabilir” şeklinde bilgi verildi…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku