Piyasanın devlerinden kafa karıştıran satışlar

Piyasanın devlerinden kafa karıştıran satışlar
  • 26 Mart 2020

ABD'deki en büyük şirketlerin başında yer alan kişiler, geçen haftaki büyük fiyat düşüşünden hemen önce milyarlarca dolar değerinde hisse senedi sattı.

KORONAVİRÜS PİYASALARI NASIL ETKİLİYOR? TIKLAYIN

Wall Street Journal'daki habere göre; ABD kamu şirketlerinin üst düzey yöneticileri, Şubat ayı başı ile geçen hafta sonu arasındaki dönemde şirketlerinde yaklaşık 9,2 milyar dolar değerinde hisse sattı.

Endüstrinin dinamiklerini çok iyi bilen binlerce çalışanın benzer hareketler gerçekleştirdiği, 150'den fazla yönetici ve çalışanın, bu dönemde bir önceki senede hisse satmamış olmalarına rağmen en az 1 milyon dolar sattığı belirtiliyor. Sektör çalışanları satış elemanlarını suçladığı zaman bu rakamların ortaya çıkmadığı ifade edildi. Buradaki tek şikayet Cumhuriyetçi Senatör Richard Barr

Jeff Bezos zirvede

Satışlarla ilgili olarak, Amzon'un sahibi Jeff Bezos zirvede. Wall Street Journal'daki habere göre; pazar şubat ayı ortalarında zirveye ulaşmadan önce Bezos 3,4 milyar dolarlık bir hisse sattı. Bu rakam, tüm yöneticiler tarafından yapılan toplam satışların 1 / 3'üne eşittir.

İddiaya göre, Bezos'un şubat ayının ilk haftasında sattığı hisse değeri, bu tarihten önceki 12 ay içinde sattıklarının toplamından daha fazlaydı ve bu miktar Amazon varlığının sadece yüzde 3'ü.

110 milyar dolarlık bir servete sahip olduğu söylenen Bezos, Pazartesi gününe kadar bekleseydi kağıt üzerinde en az 317 milyon dolar kaybedecekti.

Başka bir deyişle, Bezos zirvede sattı. 19 Şubat'taki zirveden kısa bir süre sonra S&P 500, tarihinin en hızlı satışlarından birini yaşadı ve yüzde 30 düştü. Bu gerilemenin Büyük Buhran döneminde gerilemeyi aştığı belirtiliyor.

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

Jeff bezos ile ilgili her şey

Piyasanın devlerinden kafa karıştıran satışlar

Piyasanın devlerinden kafa karıştıran satışlar

ABD'deki en büyük şirketlerin başında yer alan kişiler, geçen haftaki büyük fiyat düşüşünden hemen önce milyarlarca dolar değerinde hisse senedi sattı. KORONAVİRÜS PİYASALARI NA...

  • 26 Mart 2020
Elon Musk ve Jeff Bezos'un uyduları Bitcoin kullanımını yaygınlaştırabilir

Elon Musk ve Jeff Bezos'un uyduları Bitcoin kullanımını yaygınlaştırabilir

Kripto para yatırımcıları, Elon Musk ve Jeff Bezos'un dünya çapında internet hizmeti sunmak için alçak yörüngeye yerleştireceği 3 bin 200 uydudan Bitcoin'e nasıl fayda sağlayabilecekler...

  • 25 Temmuz 2019
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.