Piyasalara Trump morali… Endeksler ve Bitcoin hafif toparlandı

0 0

ABD pazarları Donald Trumpın kameralara yönelik yorumlarından sonra 2008den beri en büyük günlük artışlarını kaydetti ve insanları koronavirüs hakkında rahatlattı.

ETHEREUMDA 80 BİN DOLARLIK İŞLEMİN GİZEMİ ÇÖZÜLDÜ… TIKLAYIN

Endeksler Trumptan sonra uçuyor

Dow Jones S&P 500 ve Nasdaq Composite endekslerinin her biri yüzde 9dan fazla artış gösterdi. Yüzde 9.34 artan Dow Jones tarihin en büyük 10. günlük artışına ulaştı. Mevcut artış 2008 yılından bu yana en büyük artış olarak kaydedildi.

Bitcoinde 700 dolarlık artış

Bitcoin ayrıca ABD Başkanının yorumlarından sonra dikkate değer bir artış gördü. Bir numaralı kripto para birimi 4850 dolardan 5600 dolara çıktı.

Trump salgınla mücadele için 50 milyar dolar harcayacaklarını ve koronavirüs için acil bir durum ilan edeceklerini açıkladı. Başkan önümüzdeki hafta 500 bin koronavirüs test kitinin teslim edileceğini ve bu sayının bir ay içinde 5 milyon olacağını taahhüt etti. Bunun için Trumpın özel sektörle işbirliği yaptıklarını belirten sözleri çok az test olduğundan şikayet eden Amerikan halkını bir şekilde rahatlattı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku