Piyasa Değeri Visa yı Geçen Bitcoin de Bir Sonraki Hedef Ne?

0 0

 25 Aralıkta Bitcoin fiyatı 25 bin doları aşarak Bitstampta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 25.020 dolara ulaştı ve tarihi bir dönüm noktasında Visanın piyasa değerini aştı.

Finansal hizmetler devi Visa Yahoo Financee göre 460.06 milyar dolar değerinde. 26 Aralık itibariyle Bitcoin 462 milyar doların üzerinde görünüyor.

Visa ve Bitcoini kaşılaştırmak doğru mu?

Bitcoin esasen bir yazılım protokolü iken Visa kâr amacı gütmeyen bir şirkettir. Bazıları ikisi arasında doğrudan bir karşılaştırmanın temelde farklı oldukları için uygun olmadığını iddia edebilir.

Ancak Visanın piyasa değerini aşmak her şeyden önce semboliktir ve Bitcoinin mevcut piyasa değeri teorik olarak onu dünyanın en büyük on üçüncü şirketi yapar.

Bu arada 2020 boyunca Bitcoine olan kurumsal ilgi artıyor. Kurumsal Bitcoin talebinin katlanarak artmaya devam ettiği bir noktada Visanın piyasa değerinin aşılması kurumlar arasında Bitcoine olan güveni daha da artırabilir.

Daha fazla kurum ve akredite yatırımcı Grayscale ve CME Bitcoin vadeli işlem piyasası aracılığıyla Bitcoine yatırım yapabilir. Grayscalein yönetimi altındaki varlıklar CME Bitcoin vadeli işlem piyasasının açık ilgisi sürekli olarak 1 milyar doların üzerinde kaldığından 17 milyar dolara yaklaşıyor.

Visa Square ve PayPalın Bitcoin desteğini takiben son aylarda kripto para birimine daha fazla ilgi gösterdi.

Örneğin kripto Visa banka kartı düzenleyicisi Wirex Avrupada Visanın ana üyesi oldu. Visanın kıdemli yöneticisi ve kripto para birimi başkanı Cuy Sheffield şunları söyledi:

“Dijital para birimleri dijital ödemelerin değerini daha fazla sayıda insana ve yere genişletme potansiyeline sahiptir. Wirex gibi yenilikçi Fintechlerle çalışmaktan ve müşterilerinin Visadaki 61 milyondan fazla tüccarda dijital para birimlerini kullanmasını sağlamaktan heyecan duyuyoruz.”

BTCnin bir sonraki adımı ne yönde olacak? 

Yakın vadede tüccarlar ve zincir içi analistler Bitcoinin gidişatının iyimser olduğunu söylüyor.

Intotheblocktaki analistler yakın gelecekte BTC için temel destek seviyeleri olarak 23.069 dolar ve 23.377 dolar belirlediler ve şunu belirttiler:

“Bitcoin 23 bin dolar ın üzerinde ayakta kalmayı başardı. IOMAP göstergesi daha önce yaklaşık 900 bin adresin 796 bin dolar BTC aldığı 23.069 dolar ile 23.3771 dolar aralığında güçlü bir destek seviyesi gösterdiği için bu önermeyi destekliyor.”

 Bitcoin kritik destek alanlarının üzerinde kaldığı sürece tüccarlar kripto para piyasasının daha geniş bir ralli görmesini bekliyorlar.

Amsterdam Menkul Kıymetler Borsasında tam zamanlı bir tüccar olan Michael van de Poppe toplam kripto para piyasa değerinin yakında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 780 milyar doları kırmasını bekliyor dedi ve şunları ekledi:

“Toplam kripto para piyasa değeri tüm zamanların en yüksek bölgesini test ettiği için son derece yükseliş gösteriyor. İzlenecek seviyeler 550 dolar ve 450 milyar dolar. Bu bölgelerden herhangi biri satın alma dip fırsatlarıdır. Bu tutarlar gerçekleşirse bir sonraki piyasa  tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerine çıkaracaktır. “

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku