Piyasa değeri dokuz günde 1 milyar arttı

0 0

ABD Doları ile sabitlenmiş bir stablecoin olan Tetherin (USDT) piyasa değeri son haftalarda yükseldi ve potansiyel olarak fiyatları tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaştıran son Bitcoin rallisini körüklemeye yardımcı oldu.

Bitfinex ve Tethere ikili CTO olarak hizmet veren Paolo Ardoino Perşembe günü Twitterda USDT arzının dokuz gün içinde 1 milyar arttığını ve tarihinin en hızlı ikinci ilerlemesini işaret ettiğini söyledi. Rekor 4 Eylül 2020de sekiz gün içinde USDTnin dolaşım arzı 1 milyar arttı.

Tether basın zamanı itibariyle yaklaşık 19 milyar Dolarlık bir piyasa değerine sahip bu da 1.00  Dolarlık bir fiyatla dolaşımda yaklaşık 19 milyar USDT olduğu anlamına geliyor.

Coinmarketcap verilerine göre Tetherin piyasa değeri 2020nin başlangıcından bu yana yaklaşık dört kat arttı.


                                        Coinmarketcap tarafından Tether piyasa değeri

Mevcut dolaşım arzında Tether herhangi bir kripto para biriminin dördüncü en yüksek piyasa değerine sahiptir.

USDT ve diğer stablecoinler kripto para birimi piyasalarına fiat on-rampları sunuyor böylece fiyat volatilitesini en aza indiriyor ve dijital varlıklar satıldıktan sonra kolay kullanım sağlıyor. USDTnin gerçek ABD Doları rezervleri tarafından desteklendiği iddia edilmesine rağmen Tether banka hesaplarının tam bir denetimini hiçbir zaman üretmedi.

Bir Bloomberg raporu 2019da Tetherin USDTsinin Dolara tamamen bağlı olmadığını bunun yerine dolaşımdaki arzın sadece % 74 nakit ve kısa vadeli menkul kıymetlerle desteklendiğini iddia etti.

Ayrıca Tether dünyanın en büyük kripto para birimi borsalarından biri olan Bitfinexi denetleyen aynı yönetim grubu tarafından yönetiliyor. Tether ve Bitinexin 2017 boğa piyasasını manipüle ettiği iddia edildi ancak merkezi olmayan kripto para piyasalarının karmaşık doğası nedeniyle böyle bir iddianın kanıtlanması zor görünüyor.

Bu arada Tether stablecoin piyasa değerinin dörtte üçünden fazlasını oluşturan sektördeki baskın stablecoin olmaya devam ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku