Bitcoin fiyatını 37 bin dolara hangi faktör çıkarabilir?

0 0

Sosyal medyada Bitcoin ile ilgili sözler fiyatlar önceki zirveye yakın olsa da 2017nin tüm zamanlarının en yüksek seviyelerinden uzak.

Kurumsal yatırımcılar kripto para sektörüne akın ederken perakende ilgisi hareketsiz kalıyor.

Perakende yatırımcıların talebindeki artış BTCnin bugüne kadar yaşadığı en patlayıcı fiyat hareketlerinden birine yol açabilir.

 Perakende yatırımcılar ilgisiz görünürken milyarderler Bitcoine akın ediyor

Bitcoin perakende sektöründen çok kurumsal yatırımcılardan daha fazla ilgi görüyor gibi görünüyor. Pandeminin etkisini sınırlamak için dünya çapında uygulanan parasal genişleme politikaları bu gelişmenin arkasındaki ana nedenlerden biri olabilir. Görünüşe göre en önde gelen milyarderlerden bazıları BTCyi enflasyona karşı bir korunma varlığı olarak kullanıyor.

Bu kurumsal yatırımcılar arasında Bitcoin satın almayı ilk günlerinde Google ve Apple gibi teknoloji hisselerine yatırım yapmakla karşılaştıran Pual Tudor Jones gibiler var. Meksikalı iş adamı Ricardo Salinas Pliego likit portföyünün % 10unun BTCde olduğunu belirterek varlığın servetini erozyona karşı koruduğunu doğruladı.

Büyük oyuncular arasında artan ilgiye rağmen Bitcoin perakende yatırımcılardan gelen talepte aynı artışı görmedi. Bu 2017nin sonlarında olduğu gibi gerçekleşecek olsaydı Citibankın Genel Müdürü Tom Fitzpatrickin açıkladığı gibi fiyatlar büyük olasılıkla yeni yıllık en yüksek seviyelere yükselecek ve 300.000 $ ile zirve yapacaktı.

Santimentin sosyal hacim endeksi perakende ilgisinin artmaya başlayıp başlamadığını ölçmek için önemli bir metriktir. Tarihsel veriler Bitcoinin oynaklığındaki artışlara her zaman sosyal medyada BTC ile ilgili sözlerin sayısında önemli sıçramaların eşlik ettiğini gösteriyor.

2015-2017 boğa piyasasının zirvesi sırasında sosyal etkileşim metrikleri tüm zamanların en yüksek seviyesi 132.000i aştı. Bitcoinin Aralık 2017nin son birkaç haftasında yakalayabildiği artan ilgi seviyelerini 7.600 dolara yükselen bir fiyat düşüşü izledi. Fiyatların yanı sıra perakende yatırımcıların ilgisini kaybetmeye başlamasıyla sosyal hacim 83.500e düştü.

Şimdi benzer bir senaryo sona ermek üzere olabilir.

Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 $ dan birkaç yüz uzakta dururken sosyal hacim hareketsiz kalıyor. Fiyatlar ve sosyal medya faaliyeti arasında böylesine bir farklılık öncü kripto para biriminin deposunda daha fazla yakıta sahip olduğunu gösteriyor.

Arama trendlerinin ilgi çekmeye başlaması yükseliş eğilimi göstermekte olduğunu gösteriyor.

Bitcoin büyük bir fiyat artışının zirvesinde

Bitcoin 2017nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19.900 $ ı geçmeyi başarırsa perakende yatırımcılar bir FOMO durumuna girebilir. Bu direnç bariyerini aşmak% 1272 veya% 200 Fibonacci geri çekilme seviyelerine doğru yükselme olasılığını artıracaktır.

Bu potansiyel ilgi alanları sırasıyla 24.500 $ ve 37.000 $ dır.

Bitcoinin % 786 Fibonacci geri çekilme seviyesinin üzerinde 16.300 $ da tuttuğu sürece yükseliş görünümünün geçerli olacağını belirtmekte fayda var. Bunu yapmamak devam eden yükseliş trendinde geçici bir duraklama ile sonuçlanacak ve sektördeki en önde gelen analistlerden bazılarının “düşüşü satın almayı” planladığı 13.500 $ a gerilemeye yol açacaktır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku