Piyasa değeri 1 milyar doları aştı…

0 0

Merkez Konsorsiyumu tarafından Ekim 2018de başlatılan USD Coin 21 ayda 1 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştı.

Coinbase ve Circle tarafından kurulan bir stablecoin projesi olan USD Coin (USDC) önemli bir dönüm noktasına ulaştı.

3 Temmuz’da USDC’nin piyasa değeri Ekim 2018de piyasaya sürüldüğünden bu yana ilk kez 1 milyar doları aştı. Coin360 verilerine göre USDC Mart’tan bu yana keskin bir büyüme kaydetti.

Tetherden (USDT) sonra ABD Dolarına sabitlenmiş ikinci en büyük stablecoin olan USDC piyasa değeriyle 17. en büyük kripto para birimi oldu.

Circle ve Coinbase tarafından kurulan Merkez Konsorsiyumu USDC’nin kayda değer büyümesine katkıda bulunan bir dizi faktörü vurguladı. Konsorsiyuma göre 2019da USDCye olan talep esas olarak merkezi olmayan finansın veya DeFi ekosisteminin ilerlemesinden kaynaklandı.

2020de üç ana faktör hızlı büyüme sağladı

Merkez Konsorsiyumu USDCnin keskin büyümesini besleyen üç önemli gelişmeyi şöyle sıraladı: Koronavirüs kaynaklı finansal kriz dünya çapındaki işletmeler arasında düşük maliyetli transferlere olan artan talep ve büyük bir DeFi projesi olan Compound protokolündeki büyümenin etkisi. Merkez Konsorsiyumu 2020de daha fazla büyüme beklediğini de bildirdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku