Peter Schiff: Bitcoin enflasyondan korumaz

0 0

Bitcoin karşıtı görüşleriyle bilinen Peter Schiff enflasyondan korunmak amacıyla Bitcoin yatırımı yapanları tenkit etti.

Schiff 15 Mayıs tarihinde Twitter aracılığıyla ülkelerde baş gösteren enflasyonun mal ve ürünlerin fiyatının yükselmesine sebep olduğunu altının aksine Bitcoin mal olmadığı için de fiyatında artış olmayacağını savundu.

BİTCOİN YORUMU İÇİN TIKLAYIN

Enflasyondan korunmak için Bitcoin’e yatırım yapmanın doğru ve mantıklı olmadığını belirten Schiff bu konuda altının daha güçlü olduğunu söyledi ve şu açıklamaları yaptı:

“Enflasyon varlıkların fiyatlarında artışa neden olur. Altın mal olduğu için fiyatı diğer malların fiyatı ile birlikte artarak göreli biçimde satın alma gücünü korur. Bitcoin mal olmadığından fiyatı diğer malların fiyatı ile ilişkili değildir. Yani Bitcoin enflasyon riskinden korunma aracı olarak işlemez.”

Topluluk Peter Schiff ile taban tabana zıt düşünüyor

Peter Schiff enflasyona karşı Bitcoin’in etkisiz olduğuna dair söylemlerine sosyal medyada çok sayıda karşıt görüş aldı.

Twitter’daki bir kripto para topluluğu Schiff’in düşüncesinin aksine bir düşünceye sahip olduklarını gösterdi. En fazla beğeniyi alan yorumlardan birinin sahibi olan Kevin Svenson “Neredeyse kimse seninle aynı fikirde değil Peter” şeklinde yazdı.

Maester isimli bir Twitter kullanıcısı Bitcoin’in 10 yıl içindeki değer kazanımını hatırlatarak enflasyon karşısındaki gücünü öne çıkararak “Bitcoin’in kullanımda olduğu 10 yıl içinde dolar yüzde 20 enflasyon gördü. Bu sürede BTC yüzde 17 bin değer kazandı. Nasıl oluyor da enflasyondan korumuyor?” mesajına yer verdi.

BitcoinBehave adlı başka bir kullanıcı ise Bitcoin’in önümüzdeki yıl iki kat fiyata ulaşacağını söyleyerek aynı öngörüyü altın için yapamadığımızı ileri sürdü.

Yakın zaman önce yaptığı açıklamasında Schiff “Bitcoin’i ilk duyduğumda satın almayarak hata yaptım” ifadesine “Şu anda Bitcoin almam ise çok daha büyük hata olurdu.”sözlerini ekledi.

Enflasyondan korunmak İçin Bitcoin alan milyarder

Peter Schiff’in üstü kapalı biçimde hedef aldığı isim olan Tudor Investment Corporation finansal riskten korunma fonunun milyarder kurucusu Paul Tudor Jones yakın zaman önce Bitcoinin yatırım portföyünün parçası olduğunu açıklamıştı. “En iyi kâr maksimizasyonu stratejisi en hızlı ata sahip olmakla mümkündür” diyen Jones “Tahminde bulunmak zorunda kalırsam hakkımı Bitcoin’den yana kullanırım” sözlerini kullanmıştı.

Diğer taraftan Bitcoin savunucusu Max Keiser ise hükümetlerin para basma politikalarına karşı düşük gelirlilerin bile her gün BTC satın almaları gerektiğini söyledi…

 

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku