‘Bu dinamikler Bitcoin fiyatını 10 bin doların üzerine çıkarabilir’

0 2

Bitcoinin arz oranı yarı yarıya düştüğünde perakendeciler ve fon yöneticileri arasındaki talep daha da arttı.

Blockware Solutionsın CEOsu Matt Dsouzaya göre talep-arz dinamikleri Bitcoin fiyatını 10 bin doların üzerine çıkarabilir.

MEHMET ÇOBAN’IN BİTCOİN YORUMU İÇİN TIKLAYIN

Merkez bankalarının küresel “makro ve ihtiyari / pervasız harcamaları” ortasında kripto para birimi için daha fazla yükseliş bekleniyor.

Blockware Solutionsın Genel Müdürü Matt D’Souzaya göre giderek daha fazla perakende yatırımcı ve fon yöneticisi halving’den sonra Bitcoin satın alıyor.

Bugün erken saatlerde İcra Kurulu Başkanının yapmış olduğu açıklamaya göre milyarderler ve spekülatörler kripto para birimine yatırım yaparak portföylerini genişletiyor.

Merkez bankasının para basmasından sonra ve koronavirüs pandemisinden etkilenen ekonomilere hükümetlerce yardım amaçlı yapılan büyük teşvik paketleri sonrasında onların faizi arttı.

DSouza “Küresel makrodaki zayıflık ve Fedden gelen pervasız harcamalar BTCde mükemmel bir fırtına yapıyor. Finansal sistemimizin belirsiz bir para politikası var. Öte yandan BTCnin belli bir özelliği var. Milyarderler fon ve perakende pozisyonlarının yanı sıra öne çıkıyor dedi…

Dijital altın

Bu açıklama Bitcoin’in kaynak kodunda yer alan sabit ekonomi politikalarından ilham aldı. Kripto para biriminin net tedarik sınırı 21 milyon olup her dört yılda bir yarı yarıya azalarak devam etmekte ya da 210 000 blokta bir olarak azalir ve bu olay yarilamak olarak bilinir. Bu da teorik olarak Bitcoini fiattan daha az bulunur (kit) bir mal haline getirir.

DSouza büyük yatırımcıların 11 Mayıstaki halving sonrası iki sistem arasındaki farkı araştırmaya başladığını belirtti. Bitcoinin devam eden upside girişimlerinden ipuçları aldı. Ayrıca daha iyi yerleştirilmiş bir riskten korunma varlığı olan altının aynı dönemde daha da güçlendiğinin altını çizdi.

DSouza “Bitcoin ABD Hisse Senetlerinden ayrılmaya devam edebiliyorsa ve piyasa bunu Dijital Altın olarak ele alıyorsa 2020/2021 BTC için inanılmaz bir döngü olmalı. Her zaman piyasa yönünü yönlendiren mevcut en güçlü gücü takip edin” dedi…

Bitcoin Madencileri

Bay DSouza yükselen Bitcoin fiyatının madencileri halving sonrası etkilerinin daha iyi bir konuma getirdiğini vurguladı. 11 Mayıs arz kesintisi ödüllerini yarı yarıya düşürdü ve yüzde 30 civarında lider Bitcoin ağını çalıştırmak için bilgi işlem gücü sağlayan veri merkezlerini kapattı.

Bitcoin fiyatı artan kurumsal talep nedeniyle 10 bin doların üzerinde bir oranla devam ederse geleceğin madencilik teçhizatının kapanmasına sebebiyet verebilir. Bu arada madencilerin daha az satmasına ve daha fazla Bitcoin bulundurmasına izin verecek. Perakende ve kurumsal cephede talep artmaya devam ettikçe bitcoin fiyatı da bu doğrultuda yükselecek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku