Ünlü Analist Peter Brandt’tan Kritik Bitcoin Yorumu: Boğa Piyasası Sona mı Erdi?

491

Bitcoin ile ilgili çizelgeleri sıklıkla paylaşan ve nadiren diğer kripto para birimlerinden bahseden yetenekli kıdemli emtia trader’ı ve analisti Peter Brandt, Bitcoin pazarındaki mevcut durum ve amiral gemisi kripto para biriminin gösterdiği volatilitedeki sıçramalar hakkında bir açıklama yaptı. Ünlü trader Peter Brandt, konu ile ilgili olarak şöyle konuştu:

BTC geniş bir tıkanıklık bölgesinde.

Görsel: Bitcoin

Brandt, şu anda BTC’nin, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin doların üzerine tırmanmaya başladığı bu yılın Şubat ayında başlayan boğa piyasasında olmadığına inanıyor. Usta yatırımcıya göre, şubat ayında ulaşılan en yüksek seviyelerden başlayarak dünyanın önde gelen kripto para birimi şu anda geniş bir tıkanıklık bölgesinde. Bu ay, Bitcoin 36 bin dolar ile 54 bin dolar arasında işlem görüyordu. 21 Şubat’ta BTC 57.719 dolarla zirveye ulaştı ve ardından 28 Şubat’ta 43.694 dolara düştü. Brandt, FOMO’ya dayalı tıkanıklık bölgelerinde ticaret yapmanın maliyetli bir eğlence olabileceğini de sözlerine ekledi.

Bil bakalım ne oldu? Bitcoin grafiğinde yeni bir desen

Bugün erken saatlerde Peter Brandt bir Bitcoin grafiğinin ekran görüntüsünü paylaştı ve sayısız takipçisinden şu anda BTC grafiğinde hangi modelin oluştuğunu tahmin etmelerini istedi. Bazıları bunun bir Ayı Bayrağı veya “altın çapraz geri çekilme” olabileceğini öne sürdü, ancak yorum yapanların hiçbiri doğru görünmüyor. Peter Brandt, bilmecesine doğru cevabı vermek için yorum yapmadı.

Bitcoin Fiyat Grafiği: Peter Brandt / Twitter

Bitcoin’deki fiyat düşüşü yatırımcıları endişelendirmeli mi?

Quantum Economics’te analist olarak görev yapan Jason Deane, Bitcoin fiyat düzeltmesi ile ilgili olarak şu ifadelere paylaştı:

Bu, Bitcoin açısından oldukça tipik bir piyasa modeli: Önemli bir yükseliş döneminden sonra bir tür düzeltme.

Sektörün amiral gemisi kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) geçen hafta %13,6 düşüş yaşayarak, mevcut fiyatı olan 44.604 dolara geriledi. Söz konusu fiyat düşüşüne rağmen Deane, uzun vadeli BTC sahiplerinin ve yatırımcıların endişelenmesine gerek olmadığını öne sürüyor. Konu hakkındaki düşüncelerini paylaşan Deane şöyle belirtti:

Bu, kısa vadeli oynaklıktan kâr etmek isteyen tüccarlar için önemli olsa da; daha büyük, uzun vadeli resme bakan ve varlığı biriktirmeye devam eden makro düzeydeki yatırımcılar için önemli bir sorun değil.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku