Analist Peter Brandt Piyasada Yaşanan Düzeltmeyi İlginç Bir Nedene Bağladı

0 158

Tecrübeli analist ve grafikçi Peter Brandt, mevcut Bitcoin (BTC) piyasa düzeltmesinin nedenini garip bir olayla ilişkilendirdi. Brandt, düzeltme ile Twitter’da son zamanlarda sıklıkla karşılaştığımız “lazer gözler” arasında bir ilişki olduğunu düşünüyor.

Lazer Gözler

18 Nisan’da Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda Brandt, şu anda piyasada yaşanan düşüşlerin şaka amaçlı kripto para birimi Dogecoin ile ilgili olan lazer gözler sebebiyle yaşandığını düşünüyor. Brandt konuyla ilgili açıklamalarında ise “Kriptolarda yaşanan düzeltme, Twitter’daki lazer gözlerin yaygınlığıyla doğrudan ilgili. Düzeltmenin bitmesini mi istiyorsunuz? Lazer gözleri hemen silin.” sözlerini kullandı.

Başlangıçta Şubat ayında başlayan “lazer göz” çılgınlığı, özellikle kripto para influencer’ların Twitter’da lazer gözleri paylaşmaları ile gündeme geldi. Aslında bu paylaşımların amacı Bitcoin’in yükselişini destekeleyip fiyatı 100 bin dolar’a göndermekti. Ancak Brandt’a göre bu trend, tam tersi bir duruma sebep oluyor gibi görünüyor.

Bitcoin fiyatı 14 Nisan’da 64.900 dolara kadar yükseldikten sonra düşüşe geçti ve sert bir düzeltme yaptı. Fiyat 18 Nisan’da 51.600 dolar seviyesine kadar geriledi. Bu noktada Brandt her ne kadar düşüşten “lazer gözleri” sorumlu tutsa da endişeli değil.

Brandt’ın açıklamalarına göre düzeltme oranı oldukça makul ve tarihsel olarak karşılaştırıldığında aslında korkulacak bir durum yok. Tecrübeli analist, Bitcoin boğa trendlerinde çok daha derin düzeltmeler yaşandığını ve yaklaşık olarak yüzde 20’lik düzeltmenin bu büyük düzeltmeler kapsamında yer almadığını düşünüyor.

Düzeltme Normal

Brandt’ın verilerine göre son 14 düzeltmenin ortalama düzeltme büyüklüğü yaklaşık yüzde 35 seviyesinde bulunuyor ve böyle bir düzeltme 42 bin dolara kadar geri çekilmeyi tetikleyebilir. Buna ek olarak piyasanın popüler analistlerinden “Rekt Capital” de Şubat ayındaki düşüşün bu haftaki düşüşten üç kat daha derin olduğunu hatırlatan bir paylaşım yaptı.

Tüm bunların yanında Brandt, 13 Nisan’da kripto araştırmacısı Laura Shin ile yaptığı röportajda “lazer gözleri” teorisini açıklamış ve herhangi bir piyasadaki aşırı coşkunun her zaman bir uyarı işareti olduğunu belirtmişti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku