Pentagon dan Bitcoin senaryosu

0 1

The Interceptteki habere göre; ABD ordusunun askeri okullarının üyeleri arasında oynanan bir oyunda Z kuşağına karşı bir savaş yapılıyor.

2018 Ortak Kara Hava ve Deniz Stratejik Özel Programı veya JLASS yorgun ve sıkılmış gençlerin 2020lerde ABDde bir Zbellion başlatmasını öngörüyor. (Z kuşağının isyanını belirtmek için İsyan – isyan kelimesinin önüne bir Z harfi yerleştiriliyor…)

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Askeri tatbikat serilerinden oluşan JLASS ABD ordusunun savaş okullarında gelecekteki senaryolar üzerine inşa ettiği bir eğitim uygulaması. Haberlerde yer alan bilgilere göre Z kuşağının neden olduğu bu isyanın sebepleri 11 Eylül terörist saldırılarının yarattığı mutsuzluk ve güvensizlik hissi büyük ekonomik kriz ve fırsat eşitsizliği.

İsyan büyük şehirlerdeki protesto gösterileriyle başlıyor ve daha sonra adaletsizlik ve yolsuzluğu açığa çıkaran küresel bir siber kampanyaya dönüşüyor.

Çalınan para ihtiyaç sahiplerine dağıtılan Bitcoine dönüştürülüyor

İsyana karışan kişiler; Z kuşağının sevmediği bankalardan kurumlardan veya diğer şirketlerden para çalmak için sisteme kötü amaçlı yazılım yükleme kapasitesine sahip. Fonlar çalındıktan sonra Bitcoine dönüştürülüyor.

BTCler ayrıca gelir eşitsizliğine ihtiyaç duyanlara da dağıtılıyor. Aslında Zbellion oyunun sadece küçük bir kısmı. Ancak Pentagona göre dünyadaki birçok bölgenin trendlerini tasvir eden bir bölüm.

Oyunda Afrikalı İslamcı militanlar ve Ishids ile de senaryolar var ancak dikkat çeken nokta oyunun şu anda ABDde gerçekleşen isyanlarla ortaya çıkması.

George Floyd polis tarafından vahşice öldürüldükten sonra ABDde daha fazla gençliğin oluşturduğu isyanlar kısa sürede küresel bir boyuta ulaştı. Başkan Donald Trump geçen hafta isyanları bastırmak için orduyu caddeye indirmekle bile tehdit etti.

Oyunun protestoları desteklemek için kullanılabileceği gibi bize gelecek hakkında fikir verebileceğini gösteriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku