Pekin den blockchain ile destek sinyali…

0 0

Çin başkenti Pekin’i özel sektör blok zinciri inovasyonu ve kamuda DLT adaptasyonunda küresel bir merkez haline getirmek için iddialı bir plan ortaya koydu.

Çin başkenti Pekin’i dağıtık kayıt teknolojilerinin (DLT) geliştirilmesi ve dağıtımını hızlandırmak ve blok zinciri teknolojisi için küresel bir merkez haline getirmek için 20 maddelik bir plan açıkladı.

1 Temmuzda yayımlanan açıklamaya göre anılan plan “teorik yeniliği teknolojik atılımları yetenek yetiştirmeyi teşvik etmeyi ve yeni ekonomik büyüme yaratmayı amaçlıyor.

Hükümetin plan için sürekli mali destek sağlayacağı bildirildi.

Pekin Blok zinciri Yenilik Geliştirme Eylem Planı 2020-2022 önümüzdeki yıl sonuna kadar Pekin’in hem özel blok zinciri inovasyonu hem de kamuda DLT adaptasyonunda küresel bir lider olarak sağlamlaştırma niyetini özetliyor.

Planda blok zinciri inovasyonu için iyi bir iş ortamının teşvik edilmesini Pekinin en önemli hedefi olarak gösteriliyor. Öte yandan plandaki hedefler arasında unicorn işletmelerinin gelişmesini sağlamak da yer alıyor. 

Pekin inovasyonu teşvik etmek için finansal ve teknolojik inovasyon için kentin en önemli bölgelerini kapsayan bir “blok zinciri endüstrisi inovasyon geliştirme üssü” kuracak.

Pekin ayrıca blok zinciri sektörü için uygulama standartlarının oluşturulmasını teşvik etmeyi planlıyor.

Şehir girişimleriyle “bir grup unicorn işletmesini ve küresel etkiye sahip önde gelen işletmeleri yetiştirmeyi” umuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku