Rus yasalarına göre, BTC hırsızlığı suç teşkil etmiyor

0 4

Rus ceza mahkemesi 30 Haziran gününde dijital bir para birimi olarak Bitcoinin diğer varlıklarla aynı mülkiyet korumasında olmadığını savunarak birçok yargı alanında suç kapsamı arasına girmesi sonucu mağdura tazminat ödenmesi kararının verilmesi talebini reddetti.

Dava Federal Güvenlik Servisi (FSB) ajanlarını taklit eden iki adamın ve suç ortaklarının mağduru kaçırdığı ve onu o zaman yaklaşık 900.000 dolar değerinde olan 5 milyon ruble veya 90.000 dolar ile 99.7 BTC vermeye zorladığı 2018e geri dönüyor. Kaçıranların sekiz ve on yıl olmak üzere tutukluluğuna karar verildi.

Dijital para birimleri yasal koruma kapsamında yer almıyor

Ceza davalarının bir parçası olarak mağdur hırsızları ondan çaldıkları fonları geri ödemeleri için mahkemeye başvurarak hakkını talep etti. Mahkeme hırsızların 5 milyon ruble geri ödemesi gerektiği kanısına vararak kısmen mağdurun lehine karar verdi. Ancak söz konusu kripto para birimi olduğunda mahkeme Rusyanın yasaları tarafından dijital para birimi yasal ihale ya da vekil olarak tanınmadığı için kararını mağdurun aleyhine çevirdi.

Gelecekteki yasal işlemlerden bağımsız olarak Bitcoin hırsızlığının bir suç olmadığını ilan eden bu mahkeme kararı oldukça dikkat çekti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku