Dünyanın en ünlü futbolcularından biri ‘blockchain’e yatırım yaptı

0 0

Ünlü Alman futbolcu Andre Schürrlenin yanı sıra Partech Fabric Ventures Semantik Ventures Cygni Capitalin yer aldığı yatırımcılar blockchain futbol koleksiyon platformu Sorarea 4 milyon dolar yatırım yaptı.

Blockchain futbol koleksiyon platformu Sorare VC firması e.ventures liderliğinde 4 milyon dolarlık bir yatırım aldığını açıkladı. Şirkete yatırımcıları arasında ise Partech Fabric Ventures Semantik Ventures Cygni Capitalin yanı sıra ünlü Alman futbolcu Andre Schürrle de yer alıyor.

Ethereum blockchain ağında çalışan Sorare futbolseverlerin fantezi futbol liglerinde mücadele etmelerine ve ödüller kazanmak için nadir bulunan dijital futbol kartlarını satın almalarına ve ticaret yapmalarını sağlıyor.

2019un sonuna kadar yalnızca beta versiyonuyla faaliyette olan şirketin Aralık 2019da 30 bin dolar olan satışları Haziran 2020de 350 bin dolara yükseldi. Şirket aldığı bu yatırımla yıl sonuna kadar ekibi iki katına çıkaracağını ve Paris merkezli ofisi için tasarımcılar ve üst düzey mühendisleri işe alacağını açıkladı.

Sorare’ın ana amacının ise yıl sonuna kadar anlaşmalı oldukları kulüp sayısını ikiye katlamak ve orta vadede dünyanın en iyi 20 futbol ligiyle anlaşma imzalamak olduğunu belirtiliyor. Şu anda Kore Liginin yanı sıra AS Roma ve Atletico Madrid gibi Avrupa kulüpleriyle de anlaşan şirketin websitesinde anlaşmalı 76 kulüp yer alıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku