Pazar, pazartesi veya cuma!.. Bitcoin fiyatı en çok hangi gün hareket ediyor?

0 10

Herkesin bir favori günü vardır. İşkolikler için bugün Pazartesi hafta sonu sevenler  için Pazar diğer herkes için Cuma.

Peki Bitcoin favori  bir günü var mı?

Bitcoin için güçlü ama dalgalı bir yıl oldu. Yılın başlangıcından itibaren 7.000 doların biraz üzerinde Mart ayında yaklaşık yüzde 50 düşüşle 3 bin 800 dolara düşmeden önce iki kez 10 bin doların üzerine çıkmaya ve ardından şaşırtıcı bir toparlanmanın ardından Ağustos ayında 12 bin doların üzerine çıktığında Bitcoin piyasaları hız treni gibi oldu. Ama bu dalgalanmanın favori bir günü var mı?

Perşembe gününe dikkat!

Yılın başından bu geçen hafta sonuna 26 Eylül kadar olan verilere bakıldığında Bitcoin fiyatındaki günlük sapmayı ölçen en değişken gün Perşembe. En az değişken gün cumartesi oldu. Görünüşe göre Bitcoin hafta sonu için çok hevesli çok hızlı ve pazar gününden önce sallanıyor!

Farka değil sapmaya bakıldığında ve haftanın belirli günlerinin toplam sayısı için aynı ortalamaya bakıldığında Perşembe yüzde 281lik bir sapma olan fiyat yüzdesi olarak günde ortalama 239 dolar ile en yüksek dalgalanmaya sahip.

Perşembe dışında hiçbir gün yüzde 2den fazla sapma göstermiyor. Üst sınır olarak bununla birlikte Eylül ayına kadar her Cumartesi 95 dolardan 100 dolardan az bir sapmayla en az değişken gün oldu. Günlerin geri kalanı en çok değişken olana göre Pazartesi Çarşamba Cuma Salı ve Pazar günleriydi.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde Perşembe gününün en değişken olmasının ana nedeni bu yılki 39 Perşembe gününden biri olan ve Kara Perşembe olarak da anılan 12 Mart Perşembeydi.

Bu tarihte Bitcoinin fiyatı 7 bin 700 dolardan 3 bin 800 dolara düştü ve ardından 20 saatten daha kısa bir sürede 5 bin 500 dolara yükseldi. Bu nedenle büyük sapma belirli bir güne çarpıtıldı.

Kalan günler için dalgalanma sıralaması şu şekilde ilerliyor. Çarşamba Salı Cuma Pazar. Ve Cumartesi hala en düşük fiyat sapmasına ve dolayısıyla yılın başından bugüne kadarki tüm işlem günleri arasında en düşük dalgalanmaya sahip. 

Bu bize Bitcoin piyasalarındaki oynaklık hakkında ne söylüyor?

Başlangıç ​​olarak Perşembe ve Pazartesi haftanın en değişken günleri Cumartesi ise en az dalgalanmanın olduğu gün. Ayrıca dalgalanmanın Perşembe günü zirve yapacağı ve Cumartesi gününe kadar düşeceği ve Pazartesi gününe kadar hiç değilse toparlanacağı yönünde ince bir eğilim var. Volatilite ile işlem yapıyorsanız Perşembe ve Pazartesi dikkat etmeniz gereken günlerdir Cumartesi ise dinlenme günüdür.

Ama bir kez daha hepimizin favorileri var. Yapmasan bile bu seninkini seçmene yardımcı olabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku