PayPal’ın doping etkisi sürüyor… Bitcoin 16 bin 400 doları aştı

0 0

Ödeme işleme devi Paypal Perşembe günü yaptığı açıklamada “ABDdeki tüm uygun Paypal hesabı sahiplerinin artık doğrudan Paypal ile kripto para birimi satın alabileceğini tutabileceğini ve satabileceğini” duyurdu. Haber şirketin Ekim ayı sonunda kripto varlıklarını destekleme duyurusunu takip ediyor.

Piyasa PayPalın müşterilerin satın alımlar için sanal para birimlerini kullanmalarına izin verme kararını kutlarken Bitcoin yaklaşık üç yıl içinde ilk kez 16 bin 491 doları test etti.

Bitcoin böyle bir seviyeye en son Ocak 2018de dokundu. Bitcoin bir ay boyunca yaklaşık yüzde 40’ın üzerinde artış gösterdi.

PayPal geçen ay müşterilerin gelecek yılın başlarından itibaren 26 milyon ilgili perakendeciden alışveriş yapmak için kripto para birimlerini kullanmalarına izin vereceğini duyurdu.

Yatırımcılar PayPalın 340 milyon küresel müşterisinin potansiyel olarak bitcoin dünyasına katılabileceği beklentileri üzerine para birimini yükseltti.

Bu ralli kısmen yatırımcıları riskten kaçınmaya iten kalıcı ekonomik belirsizliklerle de besleniyor.

ABD yatırım danışmanı DeVere Group CEOsu Nigel Green herhangi bir devlet veya siyasi meseleyle bağlantılı olmayan bir varlık olan Bitcoinin tıpkı altın gibi satın alındığını söyledi.

Green spekülatif sermaye birikmesiyle kripto para biriminin Aralık 2017de elde edilen rekoru kırabileceğini ve 20.000 dolara ulaşabileceğini söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku