Bitcoin in 16 bin dolara yükselişini doğru tahmin eden ekonomistten yeni bir tahmin daha

0 0

 Montreal merkezli makroekonomik araştırma firması Lamoureux & Co.nun başkanı Yves Lamoureux MarketWatcha Bitcoinin 16.000 dolara ulaşan sabit boğa koşusunun ardından yaklaşık% 20lik bir düşüşle 14.000 ABD Doları veya 13.500-13.000 ABD Dolara düşebileceğini belirtti.

Bitcoin en son % 2 artışla 16.000 $ ın üzerinde işlem gördü. Yılbaşından bugüne Bitcoin fiyatları % 124 arttı ve Kasım ayının başından şimdiye kadar % 18 yükseldi.

Lamoureux bitcoinde bir geri çekilmenin kesin olmadığını ancak piyasanın bu yönde sinyaller verdiğine inandığını söylüyor ve bunun için 3 neden sıralıyor:

-Bitcoin işlemi yapmayı bilmeyen çok sayıda yeni fon ve yatırımcının varlığı.

– Bitcoin’in hisse senedi hareketleriyle hala sıkı bağlantısının olması.

-Bitcoinin diğer kriptolara kıyasla yüksek göreceli hakimiyeti sarsılma eğiliminde görünüyor.

Yatırımcı Bitcoindeki yeni dalga fırsatçı yatırımcıların hisse senetleri batarsa hisse senetlerinin yanında nakit para kapmak için onu satmaya yatkın olduğunu söylüyor. Bitcoin genellikle hisse senetleri ve tahviller de dahil olmak üzere diğer varlıklarla ilişkisiz olarak görülüyor ancak Lamoureux piyasa düşüşe geçtiğinde korelasyonların sıkılaşma eğiliminde olduğunu gösteriyor.

 “Kripto piyasasının borsadan bağımsızlığını kazanması gerek fakat bunun için henüz erken” dedi.

Şubat 2017de bir bitcoin 994 $ değerinde olduğunda Lamoureux kripto para biriminin önümüzdeki 10 veya 15 yıl içinde 25.000 $ a ulaşacağını ve neredeyse o seviyeye vararak o yılın Aralık ayında 20.000 $ a yaklaşan bir zirveye ulaştığını ve ardından çarpıcı bir çöküş yaşadığını doğru tahmin etti. .

Bu yılın ortasında da Bitcoinin 16.000 $ a ulaşacağını tahmin etti ve bu da doğru çıktı.

Bir varlık veya para birimi olarak Bitcoin rakiplerinin çoğunu geride bıraktı altın % 23lük bir artış gördü. Dow Jones Industrial Average DJIA 2020de şimdiye kadar % 1.5 arttı.

Yalnızca diğer dijital para birimleri bu pandemi çağında bu yıl bitcoinin rallisine rakip olabilir. Örneğin Ethereumun eteri bugüne kadar% 254 arttı.

Elbette hiç kimse Bitcoinin nereye gittiğini bilmiyor dolayısıyla şüphecilik ve derin eleştiriler kolayca manşetlere taşınıyor. Birçoğu hala kripto para birimlerini dünyayı ele geçirmek için ayarlanmış yeni bir dijital varlıktan ziyade para aklamanın kolay bir yolu olarak görüyor.

Bitcoin 2008 mali kriziyle mücadele etmek için merkez bankaları ve hükümetler tarafından yapılan büyük para baskısına bir yanıt olarak 2009da yaratıldı ve bu yıl gücünü ısat etti. Küresel bir salgın finansal sistemi ve dünya çapındaki ekonomiyi diz çöktürdü ve hükümetler salgının sebep olduğu zararı sınırlamak için para basarken ve enflasyon riski artarken  yatırımcılar soluğu Bitcoin ve diğer kriptolara aldı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku