PayPal’dan Kripto Para Piyasası İçin Büyük Müjde! Bitcoin (BTC) Şaha Kalkabilir!

0 157

Kripto para piyasası hafta sonu başlayan düşüşün etkilerini hala üzerinden atamadı ve Bitcoin(BTC) fiyatı çok önemli bir desteğe geriledi. Piyasada hala kötümserlik hakimken, yatırımcıların beklediği iyi haber ise PayPal’in iştiraki Venmo’dan geldi.

Bloombergin bildirdiği habere göre, 2009 yılında hayata geçirilen, çoğunlukla Y kuşağı tarafından kullanılan ve PayPal’a bağlı olan Venmo, yayınladığı basın açıklamasında aynı PayPal gibi kripto para ödemelerini destekleyeceğini duyurdu. Edinilen bilgiye göre, kullanıcılar direkt olarak uygulama üzerinden kripto para alabilecek, satabilecek ve bunları uygulamada tutabilecek.

Analistler bunun piyasa için taze kan olduğunu düşünüyorlar. Çünkü, Venmo’nun 70 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor ve böyle bir kitleye kripto para alım satım desteği sağlanması kesinlikle büyük bir yenilik. Kullanıcıların Venmo üzerinde kripto paralarla ilgili bilgi öğrenmek için de farklı kaynaklara erişebileceği belirtildi. Şimdilik Bitcoin (BTC), Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash‘in destekleneceği de vurgulanmakta.

Piyasa İçin Kritik Bir Gelişme

Bitcoin fiyatı bu olımlu habere hemen tepki verdi ve dakikalar içerisinde yüzde 1,5 yükselerek 55 bin dolar desteğinin üzerinde tutunma şansını arttırdı. Kullanıcılar 1 dolardan başlayan fonlarla bile işlem yapabilecek ve direkt olarak Venmo uygulaması kullanmak yeterli. Kullanıcıların böylesine popüler ve kolay kullanıma sahip uygulamadan kripto para alım satım yapma şansına sahip olması ise kripto paraların bütün dünyaya yayılmasını hızlandırabilir. Venmo üzerindeki kripto para depolama işlemleri ise Paxos Trust Company tarafından yapılacak.

PayPal ilk olarak geçen yıl Kasım ayında Bitcoin ve diğer bazı kripto para birimleri ile operasyonlarının başladığını duyurdu ve kullanıcılarının Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum vb. satın alıp bunları kendi ağı içinde aktarmalarına izin verdi.

Bu yıl PayPal, müşterilerinin 26 milyondan fazla tüccardan alışveriş yapmak için kripto kullanmasını ve Venmo mobil uygulaması aracılığıyla kullanmaya başlamasını sağlama sözü verdi.

Uygulama ekibinin beklediği gibi, Venmo müşterilerinin çoğu (yaklaşık 40 milyonu) Mayıs ayı sonlarında kripto paraya erişebilecek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku