PayPal’dan büyük kripto para hamlesi

0 2

PayPal’dan kripto para kullanıcılarını heyecanlandıran bir haber geldi. Şirket yaptığı açıklamayla müşterilerin ABD dijital ödeme şirketinin online cüzdanlarını kullanarak Bitcoin ve diğer sanal paraları satın almalarına satmalarına ve tutmalarına olanak tanındığını açıkladı.

Açıklamanın devamında ise PayPal müşterilerinin 2021in başından itibaren network’ündeki 26 milyon tüccardan alışveriş yapmak için kripto para birimlerini kullanabilecekleri belirtildi.

Başkan ve Genel Müdür Dan Schulman bir röportajda PayPalın hizmetin sanal madeni paraların küresel kullanımını teşvik edeceğini ve ağını merkez bankaları ve şirketler tarafından geliştirilebilecek yeni dijital para birimleri için hazırlayacağını umduğunu söyledi.

Schulman bunlara ek olarak “Merkez bankaları ile çalışıyoruz ve her tür dijital para birimini ve PayPalın nasıl bir rol oynayabileceğini düşünüyoruz” dedi.

Artık kripto para tutulabilecek

Yani ABD hesap sahipleri önümüzdeki haftalarda PayPal cüzdanlarında kripto para satın alabilecek. Bununla birlikte satabilecek ve tutabilecekler. 2021in ilk yarısında Venmo ve bazı ülkelere açılmayı planlıyor.

PayPal haberi oldukça önemli

Mobil ödeme sağlayıcısı Square Inc ve borsa ticareti uygulama firması Robinhood Markets Inc gibi diğer ana akım fintech şirketleri kullanıcıların kripto para birimlerini alıp satmalarına izin veriyor. Ancak PayPalın lansmanı geniş erişimi göz önüne alındığında kayda değer.

Merkezi California San Josede bulunan şirketin dünya çapında 346 milyon aktif hesabı var ve ikinci çeyrekte 222 milyar dolarlık ödeme gerçekleştirdi.

Şirket PayPaldaki kripto para birimi ödemelerinin ABD doları gibi fiat para birimleri kullanılarak yapılacağını bu da traderların ödemeleri sanal paralarla almayacağı anlamına geldiğini söyledi…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku