Analist: Seçim belirsizliğiyle piyasalar çıkmaza girerken, Bitcoin fiyatı uçabilir

0 0

COVID-19 ve ABD Başkanlık seçimleri ile ilgili süregelen belirsizlik hisse senetlerini aşağı çekebilirken Opimas CEOsu Bitcoinin fırlayacağını tahmin etti.

Sermaye piyasası danışmanlık firması Opimas LLCnin kurucusu ve CEOsu Octavio Marenzi geçtiğimiz günlerde mevcut ekonomik durumun Bitcoinin fiyatını “uçuracağını”  tahmin etti.

MEHMET ÇOBAN’IN BİTCOİN YORUMU İÇİN TIKLAYIN

Aynı zamanda geleneksel finans piyasalarının COVID-19 korkuları büyüdükçe zarar göreceğini öne sürdü.

Opimas CEOsu: Bitcoin Uçacak

RT’nin Boom Bust programında yer alan Marenzi’ye finans dünyasının mevcut durumu ve yıl sonuna kadar tahmini soruldu. Marenzi kesin sayıları verirken biraz temkinli görünüyordu. Yine de Opimasın CEOsu piyasaları şu anda yönlendirdiğine inandığı dört faktörü özetledi.

Marenziye göre bunlar artan koronavirüs vakaları ABD hükümeti tarafından önerilen teşvik anlaşması Federal Rezervin politikası ve 2020 ABD başkanlık seçimleri. Yaklaşan oylamanın önemini “insanlar bu konuda endişelenmeye başladığı için” vurguladı.

Seçimlerin bilinmeyen gelişmeleri “karışık” bir sonuca yol açabilir ve yatırımcılar arasında daha da fazla endişeye yol açabilir. Bu tür koşullar geleneksel finansal varlıklar içinde ciddi fiyat düşüşlerine neden olabilir. Ancak Bitcoin bu kargaşadan tekkazanan olarak çıkabilir.

 “Bunun çekişmeli bir seçim ve gerçekten çok karışık bir seçim olacağı belli. Bitcoin fiyatının fırlarken piyasaların genel olarak düşüş eğiliminde olduğunu göreceğiz. “

COVID-19 İkinci Dalga Piyasalara Zarar Verecek mi?

2020nin başlarında Çinden gelen yeni bir virüsün insanlara bulaştığına dair raporlar ortaya çıkmaya başladığında finans dünyası büyük bir darbe aldı. En kötüsü tüm varlıklar arasında büyük fiyat düşüşlerinin görüldüğü sözde likidite krizi sırasında Mart ortasında yaşandı.

Piyasalar o zamandan beri büyük ölçüde toparlandı ancak COVID-19 salgını ortadan kalkmadı. Aslında korkunç ikinci dalga yeni yeni gelişmeye başladı gibi görünüyor. Pazartesi günü teyit edilen vaka sayısı 40 milyonun üzerine çıktı.

Çoğunlukla Batı Avrupadaki bazı ülkeler bazı katı kısıtlamaları geri getirdi. Bunlara tam karantina bile dahil olabilir.

Sağlık endişelerinin yanı sıra bu yatırımcılar arasında da endişelere yol açmaktadır. Bitcoin bir günde % 50nin üzerinde düştüğü için ilk fiyat düşüşlerinden muaf tutulmadı.

Bununla birlikte BTC % 65lik artışla yıllık ölçekte en iyi performans gösteren varlıklar arasında yer alıyor.

Marenzi’nin sözleri gerçekleşirse birincil kripto para birimi uzun vadeli fiyat değerlenmesini daha da görebilir…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku