PayPal, kripto para planlarının ayrıntısını açıkladı

0 0

Küresel ödeme devi PayPalın üst düzey yöneticileri merkez bankası dijital para birimlerini (CBDCler) destekleme planları da dahil olmak üzere gelecek yıl kripto sektörüne agresif bir şekilde girme planları hakkında daha fazla ayrıntı açıkladı.

PayPal CEOsu Dan Shulman ödemeler ve finansal hizmetler sektörlerinde hızlanan değişim oranını vurgulayarak “Açıkça dünya fizikselden dijitale hızla geçiyor” dedi.

Merkez bankaları düzenleyiciler ve kripto endüstrisi liderleriyle yapılan tartışmalara atıfta bulunan Shulman “Dijital para birimlerinin öneminin artacağına işlevselliğin artacağına ve öneminin artacağına şüphe yok” dedi.

“CBDCler […] ne zaman ve nasıl yapıldığıyla ilgilidir yapıp yapmadıklarıyla değil.”

PayPalın CEOsu ölçeği ve önemi sayesinde şirketin mevcut ödeme raylarıyla birlikte çalışabilirliği kolaylaştırmak ve traderlar arasında kabulü teşvik etmek dahil olmak üzere “[CBDClerin] faydasını şekillendirmeye yardımcı olacağını” söyledi. Shulman eski finansal sistemi birçok sıradan insan için “işlemiyor” olarak nitelendirdi.

“Platformumuzun ve şu anda uygulamaya koyduğumuz tüm yeni dijital altyapının bu yönetimi ve para hareketini daha verimli daha ucuz ve daha hızlı hale getirmeye yardımcı olabileceğini düşünüyorum.”

Geçtiğimiz ay PayPal müşterilerin kripto varlıkları satın almalarına satmalarına ve tutmalarına izin vererek sanal para piyasalarında yükseliş yankıları göndereceğini duyurdu. Sunumda ayrıca PayPalın 28 milyon satıcıdan oluşan satıcı ağı tarafından desteklenen kripto varlıkları da görecek.

Görüşmede PayPalın yöneticileri halihazırda müşterilerinden gelen kripto hizmetlerine yönelik talebin gücünü vurguladı ve CEOsu şunları söyledi: “Bizim tabanımız bu yetenekleri sunmamız için çok istekli.

PayPalın ABD merkezli kullanıcılarının yalnızca% 10u şu anda kripto hizmetlerine erişebilse de Shulman ülkenin geri kalanının Aralık ayından önce çevrimiçi olmasının beklendiğini belirtti.

“Bekleme listemiz beklentilerimizin iki ila üç katı kadardı”

“Zaten kripto satın almış olan kişilerin kripto yatırımlarında neler olup bittiğini kontrol etmek için günde birkaç kez cüzdanlarını açtığını görüyoruz” diye ekledi.

Limit artırıldı

Talebe yanıt veren Shulman PayPalın haftalık kripto satın alma limitini 10 bin dolardan 15 bin dolara çıkaracağını duyurdu.

Shulman ayrıca PayPalın sanal para hizmetlerinin önümüzdeki yılın ilk yarısında mobil ödeme uygulaması Venmoda kullanıma sunulmasının yanı sıra uluslararası müşterilere sunulacağını da açıkladı.

CEO “Önümüzdeki yıl boyunca birkaç farklı alana geçtiğimizi göreceksiniz” diye ekledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku