Kripto karşıtı düzenlemeler ve dijital Euro, Bitcoin in büyümesini hızlandıracak

0 0

Bitcoin bazılarının geleneksel para birimleriyle rekabet edeceğinden korktuğu için son birkaç ay ve yıl boyunca ilgi odağı oldu. Merkez bankaları kendi dijital para projeleri ile Bitcoine rakip olma yolunda adımlar atıyor gibi görünüyor.

İronik olarak analistler merkez bankası dijital coinlerin piyasaya sürülmesinin Bitcoini güçlendirebileceğini söylüyorlar.

Analist görüşleri

Kısa süre önce Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde Avrupa Birliği merkez bankasının dijital bir avro fikrina sıcak baktığını doğruladı. Lagarde kısa süre önce Twitterda şunları yazdı:

 “Dijital bir euro başlatma olasılığını keşfetmeye başladık. Avrupalılar harcama tasarruf etme ve yatırım yapma şekillerinde giderek daha fazla dijitale yönelirken gerekirse dijital bir euro çıkarmaya hazırlıklı olmalıyız. Bununla ilgili görüşlerinizi de duymak istiyorum. “

 Avrupadaki bu girişim Çin Kanada ve hatta ABD gibi ülkelerin kendi dijital para birimlerini araştırdıklarını veya piyasaya sürdüklerini (Çin örneğinde) belirttikleri için geldi.

Bazıları bunun Bitcoin ihtiyacını ortadan kaldıracağını söylese de çoğu durumun böyle olduğunu düşünmüyor. Real Vision CEOsu ve eski bir hedge fon yöneticisi olan Raoul Pal geçtiğimiz günlerde Youtubeda CBDClerin öne çıktığı bir dünyada Bitcoinin bir cankurtaran botu olduğunu düşündüğünü söyledi:

“Görünüşe göre bu noktaya ulaşıyoruz. Makro kripto politika her şeyin aynı büyük kovaya girdiği yer dedim. Hepsi konsantre ve şu anda saf odak noktamız. Bitcoinin bunda bir rol oynadığını biliyoruz. “

Kripto karşıtı düzenlemeler

CBDCler yüzeyde Bitcoin için iyi olabilirken kripto karşıtı düzenleme görünüşe göre dijital para birimleri beklentisiyle artıyor gibi görünüyor.

Kripto odaklı bir avukat olan Jake Chervinsky geçtiğimiz günlerde gördüklerinden Bitcoinin kendi gözetimine karşı bir savaş başlatıldığını söyledi. Avukat Twitterda konu hakkında şu yorumu yaptı:

“Korkarım ki kripto parayı borsalardan kendi kendini korumaya çekmenin mahremiyete saldırmanın bir yolu olarak kısıtlandığı bir dünyaya doğru ilerliyoruz. “

 Son zamanlarda kriptoda çok fazla düzenleme ve yaptırım haberi var buna ayak uydurmak imkansız.

Bu yüzden ayrıntılarda kaybolmak yerine geri adım atalım ve büyük resmi düşünelim. Burada gerçekten neler oluyor?

 Bitcoin ve kriptoyu düzenlemek için bir takım adımlar atıldı. Birincisi BitMEX türev ihlalleri nedeniyle ABD mahkemeleri tarafından suçlanırken IRS yükümlülüklerinden kaçmak için dijital varlıkları kullananlara karşı haçlı seferini başlatmaya başladı.

Bununla birlikte Europol ve Finansal Kuruluşlar tarafından yayınlanan raporlar bazı kripto para birimi ve Bitcoin ile ilgili teknolojileri finansal suçlara neden olabilecekleri için toplum için bir tehdit olarak vurguluyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku