PayPal, kripto para planlarının ayrıntısını açıkladı

Abone Ol
PayPal, kripto para planlarının ayrıntısını açıkladı
Emre Boran
 • 03 Kasım 2020
 • Yazar:

  Küresel ödeme devi PayPal'ın üst düzey yöneticileri, merkez bankası dijital para birimlerini (CBDC'ler) destekleme planları da dahil olmak üzere, gelecek yıl kripto sektörüne agresif bir şekilde girme planları hakkında daha fazla ayrıntı açıkladı.

  PayPal CEO'su Dan Shulman, ödemeler ve finansal hizmetler sektörlerinde hızlanan değişim oranını vurgulayarak, "Açıkça dünya fizikselden dijitale hızla geçiyor" dedi.

  Merkez bankaları, düzenleyiciler ve kripto endüstrisi liderleriyle yapılan tartışmalara atıfta bulunan Shulman, "Dijital para birimlerinin öneminin artacağına, işlevselliğin artacağına ve öneminin artacağına şüphe yok" dedi.

  "CBDC'ler [...] ne zaman ve nasıl yapıldığıyla ilgilidir, yapıp yapmadıklarıyla değil."

  PayPal'ın CEO'su, ölçeği ve önemi sayesinde şirketin, mevcut ödeme raylarıyla birlikte çalışabilirliği kolaylaştırmak ve traderlar arasında kabulü teşvik etmek dahil olmak üzere "[CBDC'lerin] faydasını şekillendirmeye yardımcı olacağını" söyledi. Shulman, eski finansal sistemi birçok sıradan insan için "işlemiyor" olarak nitelendirdi.

  "Platformumuzun ve şu anda uygulamaya koyduğumuz tüm yeni dijital altyapının, bu yönetimi ve para hareketini daha verimli, daha ucuz ve daha hızlı hale getirmeye yardımcı olabileceğini düşünüyorum."

  Geçtiğimiz ay PayPal, müşterilerin kripto varlıkları satın almalarına, satmalarına ve tutmalarına izin vererek sanal para piyasalarında yükseliş yankıları göndereceğini duyurdu. Sunumda ayrıca PayPal'ın 28 milyon satıcıdan oluşan satıcı ağı tarafından desteklenen kripto varlıkları da görecek.

  Görüşmede PayPal'ın yöneticileri, halihazırda müşterilerinden gelen kripto hizmetlerine yönelik talebin gücünü vurguladı ve CEO'su şunları söyledi: "Bizim tabanımız bu yetenekleri sunmamız için çok istekli.

  PayPal'ın ABD merkezli kullanıcılarının yalnızca% 10'u şu anda kripto hizmetlerine erişebilse de, Shulman, ülkenin geri kalanının Aralık ayından önce çevrimiçi olmasının beklendiğini belirtti.

  "Bekleme listemiz beklentilerimizin iki ila üç katı kadardı"

  "Zaten kripto satın almış olan kişilerin kripto yatırımlarında neler olup bittiğini kontrol etmek için günde birkaç kez cüzdanlarını açtığını görüyoruz" diye ekledi.

  Limit artırıldı

  Talebe yanıt veren Shulman, PayPal'ın haftalık kripto satın alma limitini 10 bin dolardan 15 bin dolara çıkaracağını duyurdu.

  Shulman ayrıca, PayPal'ın sanal para hizmetlerinin önümüzdeki yılın ilk yarısında mobil ödeme uygulaması Venmo'da kullanıma sunulmasının yanı sıra uluslararası müşterilere sunulacağını da açıkladı.

  CEO, "Önümüzdeki yıl boyunca birkaç farklı alana geçtiğimizi göreceksiniz" diye ekledi.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Dan shulman ile ilgili her şey

  PayPal, kripto para planlarının ayrıntısını açıkladı

  PayPal, kripto para planlarının ayrıntısını açıkladı

  Küresel ödeme devi PayPal'ın üst düzey yöneticileri, merkez bankası dijital para birimlerini (CBDC'ler) destekleme planları da dahil olmak üzere, gelecek yıl kripto sektörüne agresif bir ...

  • 03 Kasım 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.