PayPal CEO’sundan Çarpıcı Kripto Para Açıklaması!

0 142

PayPal CEO’su Dan Schulman, kripto para birimlerine olan talebin şirketin beklentilerini aştığını söyledi.

TIME Magazine ile yapılan son röportajda Schulman, nakit kullanımında keskin bir düşüş öngördü ve Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para varlıklarının bu durumdan yararlanabileceğini iddia etti. PayPal, 2020’de kripto para birimi ödemelerine izin verdi ve şirket, son birkaç ayda kripto ile ilgili işlemlerde önemli bir artış gördü. CEO şunları ekledi:

“Kripto paralardaki talep, başlangıçta beklediğimizin çok üzerine çıktı. Çok fazla heyecan var. Yaklaşık altı yıldır dijital para birimlerini ve DLT biçimlerini inceliyoruz.”

PayPal, Mart 2021’de ABD merkezli tüketicilerin tüccarlara kripto para varlıkları üzerinden ödeme yapmalarına olanak sağlamak için “Kripto ile Ödeme hizmeti” ni tanıttı. Finansal hizmetler sağlayıcısı, önümüzdeki aylarda kripto para hizmetlerini küresel olarak genişletmeyi planlıyor.

Geçtiğimiz hafta PayPal’ın yan kuruluşu Venmo, Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimi varlıklarını desteklediğini duyurdu.

Kripto Paralar Hızla Benimseniyor

Kripto para piyasasında son zamanlarda yaşanan dalgalanmaya rağmen, dijital para birimlerinin benimsenmesi bu yılın başından bu yana önemli ölçüde arttı.

TIME Magazine, bu ayın başlarında dünyanın en büyük kripto para birimi varlık yöneticisi Grayscale ile bir ortaklık yaptığını duyurdu ve şirketin bilançosuna Bitcoin eklemeye karar verdiğinden bahsetti.

Dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan WeWork, geçtiğimiz günlerde Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerinin bir ödeme yöntemi olarak kabul edildiğini duyurdu.

CoinShares tarafından yayınlanan en son haftalık dijital varlık girişi raporuna göre, kripto para piyasası, yönetim altındaki küresel dijital varlıkların toplam değerinin ilk kez 64 milyar dolara ulaşmasıyla geçen hafta 233 milyon dolarlık giriş çekti. An itibrıyla, dijital para birimlerinin genel piyasa değeri, son 24 saatte yüzde 7’den fazla artışla 1,95 trilyon dolar civarında.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku