Fundstrat Stratejistinden Umutları Yeşerten Bitcoin (BTC) Açıklaması

0 117

Fundstrat Dijital Varlık Stratejisti David Grider, Bitcoin’in (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65 bin dolar’dan yaklaşık yüzde 20 oranında düşmesine neden olan mevcut düzeltmeye rağmen, Bitcoin’in hala 100 bin dolar’ a ulaşma yolunda olduğunu düşünüyor.

Grider, sağlıklı bir düzeltmenin lider kripto para birimi için boğa durumunu daha da güçlendirebileceğini söylüyor. Grider, Yahoo Finance ile yaptığı röportajda şunları söyledi:

“Bu düşüşü, 2017’de meydana gelen devasa çöküş gibi görmüyoruz. Bu, daha çok boğa koşusunun ilerleyebilmesi için pazarın sağlıklı bir soğuma dönemine girmesi açısından gereken olumlu bir gelişme olarak görüyoruz”

Grider ayrıca, diğer kripto para birimlerinin BTC’nin düşüşüne rağmen nispeten iyi performans göstermeye devam ettiğine dikkat çekiyor. Örneğin Ethereum, en son en yüksek seviyesinden yalnızca yaklaşık yüzde 5 düştü. Grider şunları ekledi:

“Uzun vadeli döngüde nerede olduğumuza dair bize biraz güven veren şeylerden biri, Ethereum gibi diğer büyük dijital varlıklara baktığımızda, gördüğümüz sağlam temellerdir”

Grider, diğer kripto varlıklarında görülen volatilite eksikliğinin henüz zirvede olmadığını gösterdiğini ve bunun kripto piyasası için gücün devam ettiğini gösterdiğini söylüyor.

Bitcoin Boğa Koşusunun Ortasında Olabilir

Stok akış modelinin savunucuları, lider kripto para birimi için oldukça iyimser. Fiyatlandırma modelinin arkasındaki fikir, kıtlığı devam ettikçe Bitcoin fiyatının artacağıdır. Modelin mucidi Plan B, önümüzdeki birkaç yıl içinde BTC’nin değerinin 10 kat artacağını öngörüyor.

PlanB, Bitcoin boğa koşusunun henüz bitmediğini ve BTC’nin yeni zirveler görmeye devam edeceğini söylüyor. BTC’nin hala boğa koşusunun ortasında olabileceğini ve 288 bin dolar olan hedefine ulaşabileceğini söylüyor.

Diğer analistler ve trader’lar da, BTC’nin büyük bir düşüşün ardından önemli kazançlar elde ettiği Bitcoin’in geçmiş döngülerini işaret ederek iyimser olmaya devam ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku