Parisli bir sokak sanatçısı, beş gün içinde yaklaşık 500 dolar kazandı

0 0

Parisli bir sokak sanatçısı resminden “fiat ve para basımı” hakkında konuşan Bitcoin bağışçılarından her gün yüzlerce dolar alıyor.

Pascal Boyart’ın en yeni resmi “Bir Kızıl Soytarının İtirafları” Polonyalı romantik ressam Jan Matejkonun 1862 tarihli “Stańczyk” resminin modern bir  yorumu olarak sanatseverlerle buluştu. Orijinal arka planda canlı bir topa karşı yalnız bir soytarı tasvir ediyor.

Boyart 10 Temmuza kadar olan beş gün içinde yaklaşık 0.0514 Bitcoin (BTC) veya 500 dolar kazandığını söyledi. 2017den beri pratik grafiti freskleriyle ünlü olan sanatçı çeşitli sanat eserlerinden 1.3 BTC veya 12.100 dolardan fazla bağış aldı. Ayrıca web sitesi Ethereum Litecoin ve Moneroda bağış kabul ediyor.

Paristeki Rue de Montmorencyde görülebilen en son parça hayranlardan doğrudan BTC bağışlarına izin veren “sprey boyalı Bitcoin logosu ve bir cüzdan adresi” ile birlikte bir QR kodu içeriyor.

Boyart’ın yorumu kripto açısını bir adım daha ileri taşırken fiat parası ciddi soytarı ayaklarının etrafında zemini kaplıyor.

Fransız sanatçının geçmiş çalışmaları sanat ve para arasındaki ilişkiyi inceledi. 2018de Mediumda yayınlanan bir röportajda Boyart dijital finansal varlıkların bir tür “internetin ilk günlerini anımsatan bir özgürlüğü” temsil ettiğini söyledi.

Bitcoin’in merkeziyetsizleştirilmesinin “yaratıcılık için iyi bir şey” olduğunu ve bu nedenle bağışları kolaylaştırmanın bir yolu olduğunu belirtti. Boyart en iyi kripto para biriminin “sanatı seven insanlarla daha doğrudan bir ilişki” ve “sanat işinde daha fazla yataylık” sağladığını söyledi.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku