Hacker, kripto borsası Cashaa dan 336 BTC çaldı

0 1

Kripto para borsası Cashaa bilgisayar korsanlarının cüzdanlarından birinden 336 Bitcoin aldığını söyledi. Şirket kripto ile ilgili tüm işlemleri durdurdu.

Cointelegraph ile paylaşılan bir basın toplantısında Cashaa CEOsu Kumar Gaurav cüzdanlarından birinin tehlikeye atıldığını ve hackera 336dan fazla Bitcoin gönderildiğini söyledi. Ayrıca hackerın Hindistanın doğusundaki Delhiden olduğundan şüpheleniyor. Şirket kripto para birimi suç kategorisi altında 20807200031555 kabul numarasıyla Delhi suç bürosuna bir siber suç olayı raporu verdi.

Cashaa kullanıcının para çekmesi gibi döviz transferleri yapmak için kullanılan bilgisayara kötü amaçlı yazılım yüklendiğinden şüpheleniyor. Kötü amaçlı yazılım bir çalışanın 10 Temmuz günü 13:23te hesaba giriş yaptığında ve cüzdandan iki transfer yaptığında hackerı bilgilendirdi. Cashaa BTCyi saklamak ve göndermek için bir Blockchain.com cüzdanı kullanıyordu. Kumar Cointelegrapha şunları söyledi:

“Hala olayın sebep olduğu hasarı araştırıyoruz ve tüm para çekme işlemlerini 24 saat boyunca askıya alıyoruz. Yönetim kurulu toplantısını şirketin tüm kayıpları üstlenip yüklenmeyeceğine karar vermeye çağırdık. ”

Ancak Cashaanın ana endişesi bilgisayar korsanlarının borsalarda Bitcoin satmasına izin verilmeme olasılığıdır. Bir tweette şirket çalınan fonların hareketini izlemek için hackerın Bitcoin adresini (14RYUUaMW1shoxCav4znEh64xnTtL3a2Ek) de sağladı. Bildirilen adresten yapılan işlemlerin örüntüsünü görmek suretiyle fonları taşımak ve izlenebilirliği azaltmak için coin karışımı yazılımının kullanılma olasılığı bulunuyor.

Kumar bu bilgisayar korsanlarının para yatırabileceği ticareti destekleyen borsalardaki hack olaylarındaki artışı suçladı :

“Kripto endüstrisinde çalışan herkes şu anda ortalama bir kişinin bir banka hesabıyla uğraşırken sahip olduğu aynı güvenliği sağlamak için çok çalışmak zorunda. Bugün itibariyle bilgisayar korsanları kripto adreslerini hackleyeceğinden ve sistemleri üzerinden bu tür aklanmayı kolaylaştıran borsalardan geçirdiğinden çok eminler. Bu tür borsalar kapatılmalı ve bu borsaların sahiplerine kara para aklama kolaylaştırma suçu uygulanmalıdır.

Delhi Polis Siber Suç departmanı da dahil olmak üzere soruşturma kuruluşları davada yer alıyor.  Ayrıca tüm kripto borsaları ondan gelen herhangi bir Bitcoini engellemek için hacker adresi hakkında bilgilendirildi.

Hindistan borsalarından hızlı destek:

Hemen hemen tüm borsalar Cashaaya adresleri izleme ve şüpheli işlemleri bildirme konusunda destek verdi. Kumar şöyle dedi:

“Hindistandaki CoinDCX WazirX ve Bitbns gibi tüm büyük borsaların yanı sıra Binance gibi uluslararası borsaların hızlı desteğini gösterdikleri için mutluyuz. Bilgisayar korsanlarına para kazanabileceklerini düşünerek Bitcoini hackleyemeyecekleri konusunda güçlü bir mesaj vermek istiyoruz. ”

Hintli bir kripto para borsası olan WazirXin kurucusu ve CEOsu Nischal Shetty “Cashaaya her şekilde yardımcı olacağız ve borsalar için belirli güvenlik standartları oluşturmaya çalışacağız” dedi. Ve şunları ekledi:

“Kesinti olması talihsiz bir durum. WazirX saldırıya uğramış cüzdandan bize ulaşan tüm fonları kilitlememizi sağlayacaktır. Binance ekibini de bilgilendirdik. Ayrıca bir endüstri olarak her değişimin bir dizi genel güvenlik standardına uymasını sağlamak için belirli standartlar oluşturmaya çalışıyoruz. Bu kripto ekosistemindeki bu tür olayların önlenmesine yardımcı olacaktır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku