Pantera Capital CEO su Kurumsal Satın Alımın Bitcoin Kıtlığı Yarattığını Söyledi

0 0

Bitcoinin enflasyon koruması olarak artan etkisi ve bu sezon kurumsal FOMOnun sağladığı katılım lider kripto para birimini tüm zamanların en yüksek seviyesine taşıdı. Bugün itibariyle halka açık 10dan fazla şirket Bitcoin satın aldı.

Önde gelen yazılım devlerinden biri olan MicroStrategy hazine paralarının bir kısmını bu yılın Ağustos ayından itibaren Bitcoine dönüştürmeye başladı ve o zamandan beri durmadı. Flaş çöküş sırasında dün 650 milyon dolar değerinde BTC satın aldıkları bugüne kadar 13 milyar doların üzerinde Bitcoin satın aldılar. Üstelik daha fazla Bitcoin satın almak için dönüştürülebilir banknotlar şeklinde 650 milyon dolarlık borç alım sattılar.

PayPal Square Inc Grayscale ve MicroStrategy gibi şirketler şu anda günlük olarak çıkarılandan daha fazla Bitcoin satın alıyor. En son 650 milyon dolarlık satın alma 20 günlük üretilen Bitcoin değerindeydi. Pantera Capital CEOsu Dan Moreheade göre bu kurumların devasa alımları piyasada Bitcoin kıtlığı yaratıyor.

Kripto para uzmanı Dan Morehead Paypal gibi büyük kurumsal alıcıların üretilen yeni para Bitcoinin yüzde 100ünden fazlasını satın alması nedeniyle bir “Bitcoin kıtlığı” olduğunu söyedi

Kurumsal satın alma çılgınlığı mı Bitcoin fiyatını ayakta tutuyor?

Bitcoin geçen hafta 20 bin dolarlık kilit direncini kırdığından beri yükseliş eğilimi gösteriyor ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 24.279 doları kaydetti. Yükseliş ivmesi o kadar güçlüydü ki piyasadaki düzeltme sorunlarına rağmen 23 bin doların üzerindeki pozisyonunu koruduğu için geçen hafta birçok kısa pozisyonu tasfiye etti. Boğalar nihayet Pazartesi günü Bitcoin fiyatını 24 bin dolardan 21.900 dolaradüşüren 1.800 dolara yakın bir ani düşüş gördü. Bununla birlikte lider kripto para birimi gün sonunda kayıplarının önemli bir bölümünü geri aldı ve 23 bin doların üzerinde kapadı.

Piyasadaki birçok analist 650 milyon dolarlık Bitcoin satın alımıyla sürekli artan kapsamlı kurumsal satın alma nedeniyle fiyat artışının mümkün olduğuna inanıyor.

Mevcut kurumların satın alma çılgınlığına ve özellikle CEOsu Michael Saylorun şu anda en büyük Bitcoin destekçilerinden biri gibi görünen MicroStrategyye bakıldığında lider kripto para biriminin yıl sonuna kadar 30 bin dolara ulaşması bekleniyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku