Bu 4 Anahtar Fiyat Metriği Bitcoin Fiyatının Geleceği Hakkında Önemli Bilgiler Sunuyor

0 3

Birçok Bitcoin (BTC) fiyat metriği  fiyatın 22 bin doların altına düştükten sonra bile yatırımcıların BTCde hala yükselişte olduğunu gösteriyor.

Geçtiğimiz hafta Bitcoin hakimiyeti yüzde 64.3ten yüzde 67.3e yükselirken artmaya devam etti. Bu hamle Dubai merkezli finansal danışmanlık firması deVere Groupun 2021 için 46 bin dolarlık tahmini tarafından desteklendi. Dahası Chicago Ticaret Borsası (CME) 1.3 milyar dolarlık vadeli işlem sözleşmelerini aştı. Bu BTC piyasalarında artan kurumsal katılımın tartışılmaz kanıtlarını gösteriyor

Bu haber yatırımcılara daha fazla güven vermiş gibi görünüyor ve Bitcoinin 20 Aralıkta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 24.300 dolara ulaşmasına neden oldu.

 Aşağıdaki 4 temel fiyat metriği yatırımcıların BTC fiyatındaki iyimserliğini gösteriyor. 

Bitcoin fiyatı konsolide olurken kurumsal yatırımcılar biriktirmeye devam ediyor

Kripto para fon yöneticisi Grayscale Investments133 milyar dolarlık Bitcoin içeren portföylerine agresif bir şekilde BTC eklemeye devam ediyor. 

 Geçen hafta toplam 576.650 BTC olmak üzere 11.620 BTC daha eklendi. Bu nedenle Grayscale Bitcoin Trust için mükemmel bir hafta daha oldu. Fonun şu anda 0.00095064 BTCde bulunan her bir hissenin sahip olduğu efektif BTC üzerindeki primi analiz edildiğinde de benzer heyecan görülebilir.

 Yukarıda gösterildiği gibi getiri son yedi günde yüzde 18den yüzde 40a yükseldi. Bu olağanüstü seviye kısmen ihraç edilen yeni hisselerin geçici olarak askıya alınmasıyla açıklanabilir.

Alışılmadık da olsa benzer bir hareket altı ay önce gerçekleşti. Kurumsal müşterilere sunulan teklifin durdurulmasıyla herhangi bir ek talebin ikincil satışlarla karşılanması gerekir bu da daha büyük bir  getiri için baskı yaratır.

Sosyal ağ etkinliği zirveye ulaştı

 TheTieden alınan veriler ayrıca Bitcoin ile ilgili tweetler Aralık 2017den bu yana görülen en yüksek seviyeye ulaşırken yakın zamanda bir BTC fiyat artışının gerçekleştiğini gösteriyor. Sosyal aktivite göstergesindeki son düzeltmeye rağmen mevcut seviye önceki aya göre yüzde 10 daha yüksek kalıyor. .

Twitter etkinliğindeki önemli bir artış güçlü perakende satın almaya eşit olmasa da kripto para birimi yükselişini sürdürdükçe kesinlikle daha fazla dikkat çekmeye yardımcı oluyor.

Kalıcı vadeli işlem finansmanı sabit durumda

Ters takas olarak da bilinen kalıcı sözleşmelerde genellikle her sekiz saatte bir ücretlendirilen yerleşik bir ücret bulunur. Finansman oranları kur riski dengesizliği olmamasını sağlar. Hem alıcıların hem de satıcıların açık pozisyonu her zaman eşleşse de kaldıraç değişebilir.

Alıcılar (uzun pozisyon) daha fazla kaldıraç talep edenler olduğunda fonlama oranı olumluya döner. Bu nedenle ücretleri ödeyenler alıcılar olacaktır. Bu durum özellikle uzun pozisyonlar için daha fazla talep olduğunda boğa koşusu sırasında geçerlidir.

Haftada yüzde 2nin üzerindeki sürdürülebilir oranlar aşırı iyimserlik anlamına geliyor. Bu seviye piyasa rallileri sırasında kabul edilebilir ancak BTC fiyatı yatay veya düşüş trendindeyse sorunludur.

Bu gibi durumlarda alıcılardan gelen yüksek kaldıraç fiyat aniden düştüğünde büyük likidasyon olasılığını artırır.

 Bitcoinin 21 Aralıktaki zayıflığına rağmen haftalık fonlama oranının olumsuz bölgeden nasıl kurtulduğuna dikkat edin. Bu veriler hem kısa pozisyon satan hem de uzun pozisyon satın alan tüccarların kabaca aynı kaldıracı kullandığını göstermektedir.

Opsiyonlar ve alım satım oranı

Genel piyasa duyarlılığını ölçmenin en iyi yolu daha fazla faaliyetin arama (satın alma) seçeneklerinden mi yoksa satma seçeneklerinden mi geçtiğini ölçmektir. Genel olarak alım seçenekleri yükseliş stratejileri için kullanılırken satım seçenekleri düşüş eğilimindedir.

070lik bir alım-satım oranı satım opsiyonlarının açık pozisyon oranının yüzde 30 daha fazla yükseliş çağrısı yaptığını ve bu nedenle yükselişe geçtiğini gösterir.

Buna karşılık 1.20 göstergesi satış opsiyonlarını yüzde 20 oranında destekliyor ve bu da düşüş eğilimi olarak değerlendirilebilir. Unutulmaması gereken bir nokta metriğin tüm takvim ayları da dahil olmak üzere tüm BTC opsiyon piyasasını bir araya getirmesidir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku