Pandeminin çaresi Blockchain de…

0 0

Bitcoin Depot CEOsu Brandon Mintze göre Blockchainin Covid-19 ile mücadelede ilaçların geliştirilmesine ve bir tedavi bulunmasına yardımcı olması bu teknolojinin benimsenmesinde büyük rol oynayacak.

Kripto topluluğu COVİD-19 araştırmalarını destekliyor

Brandon Mintz kaynakları Blockchain destekli platformlar aracılığıyla tahsis ederek Covid-19 ile ilgili araştırma projelerini güçlendirmek için hesaplama gücünün kullanımı hakkında yorum yaptı :

“Covid-19 dünyayı sardığından beri daha önce hiç olmadığı kadar online bilgi işlemek zorunda kaldık ve Blockchainin sunduğu ek güvenliği birleştirmek çok büyük yardımcı oldu. Bence bu gibi gelişmeler harika. Mevcut kaynaklar varsa ve projeyi büyük ölçüde geliştirebilirse kurumun kendi projelerini bu şekilde daha fazla genişletmeyi düşünmesi gerektiği kanaatindeyim.

Mintz kripto topluluğundan çoğunun virüsle savaşmaya yardımcı olmak amacıyla yenilikçi yollar yaratmak için bir araya geldiğini açıkladı.

Pandemi sonrası dönem

Mintz pandemi sonrası Blockchain topluluğunun sadece virüs araştırmaları ile sınırlı kalmayıp teknolojinin başka hangi kullanım alanlarında görülebileceğini belirtti.

“Bence çoğu kişi için en büyük çıkarım Blockchain teknolojisinin ihtiyacınız olduğu kadar esnek olabileceğidir. Özellikle mevcut pandemi gibi durumlarda Blockchainin hasta verilerini işlemek ve işletmelerin bağışları doğrulamasına yardımcı olmak amacıyla kişileri izlemek için kullanıldığını gördük. Topluluk bunu yaygın olmayan kullanımlara uygulamanın yollarını buldu ve umarım bu eğilim gelecekte de devam eder.”

Bitcoin Depot CEOsu hükümetlerin pandemi ile mücadelede Blockchain kullanımından duyduğu heyecanı anlattı :

“İçtenlikle her zaman daha fazla ilerleyeceğine inanıyorum. Teknoloji sayesinde her gün virüs ile mücadele etmenin yeni yollarına tanık oluyoruz. Bu yeni teknoloji ve fikirleri benimsemenin hükümet adına oldukça yararlı olabileceğini düşünüyorum.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku