Hediye Bitcoin dolandırıcılığı, popüler bir Hintli Youtuber ı vurdu

0 0

6.7 milyon abonesi olan popüler bir Hintli YouTuber Ajay Nagar YouTubeda devam eden BitCoin giveaway dolandırıcılığının son mağduru oldu. Saldırı Nagarın ikinci Youtube kanalı olan Carryisliveda YouTuber ve ünlülerle video oyunları oynayarak gerçekleşti.

İki Bitcoin giveaway aldatmaca tanıtım videosunun kanalda yayınlandığı bildirildi. Her iki videoda da Bitcoin adresleri verildi. Videolardan birinin de SpaceX ve Tesla CEOsu Elon Muskun Bitcoini dağıttığı bir görüntüye sahip olduğu söylendi. Dolandırıcılar kendilerine gönderilen Bitcoini iki katına çıkarma sözü verdi.

Mevcut durumda Ajay Nagar Youtube kanalının normale döndüğünü açıkladı.

Bu Bitcoin giveaway dolandırıcılıkları YouTubeda ilk kez gerçekleşmiyor. Elon Muska ait olduğunu iddia eden kanallar Bitcoin giveaway yöntemi ile kullanıcıları 150.000 dolardan dolandırdı. Dolandırıcılar son zamanlarda VeChain VET token sahiplerini hedefleyerek “Paranızı ikiye katlayın” şeklinde bir sloganla hilekarlık yaptı. YouTube ekibi işlenen kripto dolandırıcılıkları ile ilgili olarak sorumluluktan muaf olduğunu bildirdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku