Pandemi sonrası blockchain teknolojisinden yararlanacak üç endüstri…

0 0

Nashin kurucu ortağı Fabio CanesinCOVID-19 salgını sonrasında üç endüstrinin blockchain teknolojisinden yararlanacağını söyledi : hükümet kar amacı gütmeyen ve küçük-orta ölçekli işletmeler.

Devlet kurumları için Nashin kurucu ortağı açıkladı:

“Bu daha uzun süren ve hatalara eğilimli olan geleneksel sistemler aracılığıyla ödeme göndermek yerine teşvik kontrolleri için blockchainin kullanılması anlamına geliyor. Süreci hızlandırmak için blockchain kullanmanın yanı sıra mevcut sistem aracılara ihtiyaç duymadan bireysel hesaplara doğrudan ağda izin vermeye başlanması gerekiyor.”

Kar amacı gütmeyen sektör için Canesin bağışların teşvik ödemelerinin blockchain ile nasıl olması gerektiğine benzer şekilde çalışabileceğini söylüyor. Ayrıca Doğrudan kuruluşlara vermenin bağışların sonucunu iyileştirmek için son derece etkili bir yol olduğu ve bireysel dijital cüzdanlara doğrudan katkının hayırseverlik için yıkıcı olabileceği iyi biliniyor.” dedi.

Canesin ayrıca blockchainin küçük ve orta ölçekli işletmeler için ne anlama gelebileceğini de yorumladı:

“Blockchain küçük veya büyük bir şirket olsun herhangi bir kişiye küresel ekonomiye erişim sağlayarak yurtdışında (teknolojinin sınırsız olduğu ve küresel ödemelere izin verdiği göz önüne alındığında) işe alınabilme anlamına geliyor.”

Olası bir krizde güvence kriptolarda 

Kriptoların koronavirüs pandemisinin neden olduğu krizin etkilerini hafifletmeye yardımcı olma rolüne değinen Nashin kurucu ortağı kripto para birimlerinin yanlış yönetilen ulusal para birimlerinden güvenli bir sığınak sağlaması gerçeğinin dikkate alınması gerektiğini söyledi.

Covid-19 krizinin “mevcut” bir bankacılık krizini hızlandırdığı Lübnanın şu anda karşı karşıya olduğu krize bir örnek verdi:

“İnsanlar Atmlerde Para Çekme sınırlarıyla karşı karşıya kalıyorlar ve sarmal enflasyonun ardından tasarruflarının buharlaştığını görüyorlar. Kripto para birimleri hem de bu şeylere karşı koruyabilir. Sadece varlıklarınızı kontrol etmekle kalmaz aynı zamanda para çekme işlemlerini asla engelleyemezsiniz aynı zamanda çoğu para biriminin merkezi olmayan doğası nedeniyle değiştirilmesi zor olan enflasyona karşı yerleşik korumaları vardır.” 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku