Güney Kore nin kripto para birimi hizmeti sunan en büyük dört bankası

0 0

Güney Korede en büyük beş bankadan dördünün kripto para birimi hizmetleri sağlama planları olduğu bildirildi.

Kripto Alanına Giren En Büyük Koreli Bankalar

Ülkenin kripto düzenlemesinin önümüzdeki yıl yürürlüğe girmesiyle birlikte kripto para birimi özellikle saklama hizmetleri için geleneksel finansal kurumların dikkatini çekiyor.

Yerel haber kuruluşu MTN Perşembe günü yaptığı açıklamada toplam grup varlıkları 482 milyar dolar olan Güney Korenin en büyük bankası Shinhan Bank ve ülkenin en büyük beşinci bankası Woori Bank gelecek yıl Özel Para Yasasının yürürlüğe girmesinden önce kripto para birimi hizmetlerini tanıtmayı düşündüklerini söyledi. Yasa Güney Koredeki kripto endüstrisini Finansal Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından belirlenen standartlara uygun olarak düzenleniyor.

Toplam varlıklara göre Güney Korenin dördüncü en büyük finans kurumu olan NH Nonghyup Bankın teknoloji geliştirme ekibi bankanın müşterilerin kripto para birimlerini depolamasına ve yönetmesine izin vermek için bir kripto para birimi saklama hizmeti üzerinde çalışıyor.

Haziran ayı itibariyle toplam varlıkları 474 milyar dolar olan Güney Korenin en büyük ikinci bankası KB Kookmin Bank bu yılın başlarında ticaret finansal raporlama varlık yönetimi danışmanlık danışmanlık tezgah üstü aracılık ve saklama dahil olmak üzere bir dizi kripto hizmeti için patent başvurusunda bulundu. Banka geçen hafta kripto hizmetlerini daha da geliştirmek için Hashed Haechi Labs ve Cumberland Kore ile bir anlaşma imzaladı.

Bankalar dünya çapında giderek şifreleme hizmetleri sağlama fikrine sıcak bakıyor. Son zamanlarda ABD Para Birimi Denetleyici Ofisi (OCC) ülkedeki ulusal bankaların ve federal tasarruf derneklerinin müşterilere kripto para birimi saklama hizmetleri sağlama yetkisine sahip olduğunu belirtti. Almanyada yaklaşık 40 bankanın kripto para birimi hizmetleri sağlamak için ülkenin en iyi finansal düzenleyicisi olan Federal Finansal Denetim Otoritesinden (Bafın) bir lisans için başvurduğu bildirildi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku