Pakistan Hükümet Fonlarını Kullanarak Bitcoin (BTC) Madenciliğine Başlıyor

0 1

Pakistanın dört eyaletinden birisi olan Khyber Pakhtunkwa (KP) hükümeti devlete ait iki Bitcoin madencilik çiftliğinin başlatıldığını duyurdu.

Ülkenin ekonomik büyümesi son birkaç yılda yavaşladı. Ancak Bitcoin madenciliğinin bunu kısmen canlandırmaya yardımcı olabileceğini düşünen Khyber Pakhtunkwa hükümeti bir hükümetin kendi fonları ile Bitcoin madenciliği yaptığı ilk örneklerden birisi oldu.

KPnin Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Başbakan Danışmanı Ziaullah Bangash yaptığı açıklama bu tür operasyonları destekleyen bir yasa tasarısının eyalet meclisinde kabul edildiğini söyledi. Bireylerin yasal tepkilerden korkmadan kendi kripto paralarını başlatma ve ihraç etmelerine izin veren ayrı bir itirazsızlık sertfikası da meclis tarafından kabul gördü.

Aslında Pakistanın da Bitcoine karşı tutumu diğer ülkeler ile oldukça benzerlik gösteriyor. Kripto para madenciliği endüstrisi de bu sebepten dolayı bürokraside sıkışmış durumda. Ancak yerel yönetimler ve bireyler eyaletin kasasına yardımcı olabilecek dijital para birimlerinin daha geniş kabulünü kolaylaştırmak adına yeni düzenlemeler için düğmeye basmış durumda.

KP yönetimi de bu konuda çalışmalara öncülük etti. KPnin bulunmuş olduğu coğrafyanın soğuk ve dağlık ortamı da Bitcoin madenciliğini kolaylaştıran etkenler arasında yer alıyor. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku