Google ve Twitter ın Bitcoin (BTC) Metrikleri Şaşırtmaya Devam Ediyor

0 1

Perakende Bitcoin yatırımcıları çeşitli ölçümlerin de gösterdiği gibi Bitcoin ve kripto para birimiyle her zamankinden daha fazla ilgileniyor.

Twitter ve Google İstatistikleri

Twitterda Bitcoinden bahsetme sayısı 2017nin en yüksek  seviyelerini aştı. Bitcoin hashtagi son birkaç ay içinde sosyal medya platformunda birçok kez trend oldu.

Kripto analiz firması TIE tarafından yapılan araştırma Bitcoinden bahseden tweet sayısının 7 günlük ortalamasının Aralık 2017nin en yüksek seviyesi ile aynı seviyede olduğunu gösteriyor. Dahası Bitcoin hakkında tweet atan kullanıcı sayısı şimdiden önceki rekor seviyeleri geçti.

Aynı şey Googleda “Bitcoin”   için yapılan aramaların sayısı için de geçerlidir. Google Trend verileri arama hacminin Aralık 2017de  tüm zamanların en yüksek seviyesinden düşük olmasına rağmen üç yılın en yüksek seviyesine yükseldiğini ortaya koyuyor.

Altcoinlerin Yükselişi

Somut veriler Bitcoinin yükselişinin kurumsal parayla beslendiğini gösteriyor. Bununla birlikte altcoinlerdeki son artış perakende yatırımcıların hala altcoinlerle ilgilendiğini gösteriyor.

Kripto yatırım şirketi BlockTower Capitalin ortağı Michael Bucella CNBCye “kesinlikle artan perakende katılımına işaret eden piyasa verileri” olduğunu söyledi. Bunun “altcoinlerde”  – Bitcoinin ardından gelen diğer dijital para birimlerindeki son artışa da yansıdığını”  ekledi.

Altcoinlerin piyasa değeri 28 Aralıktan itibaren iki haftada 150 milyar dolar yani yüzde 72 oranında büyüdü.

 Kripto Para Ticaret Hacmi

Son olarak Aralık ayından bu yana kripto alım satım hacimlerindeki ani artış perakende satış heyecanının güçlü bir göstergesidir. Analitik firması CryptoCompare tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapora göre kripto para borsalarındaki spot hacim yüzde 30 artarak 118 trilyon dolarlık zirve değerine ulaştı.Ayrıca türev işlem hacmi de geçtiğimiz haftalarda 143 trilyon dolarlık yeni yüksek seviyelere çıktı.

Perakende FOMOsu PayPalın platformunda kripto alım satımını etkinleştirmesinden bu yana hacim artışını gören PayPalın iş ortağı kripto borsası itBitte de belirgindi. Dün platform BTCnin dün yüzde 20 düşüşle 30 bin doların en düşük seviyesine inmesine rağmen 241 milyon dolarlık en yüksek günlük hacmini kaydetti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku