Oy sayımı sırasında yükselen piyasalar sonra neden düştü?

0 0

Bitcoin (BTC) fiyatı kısa bir süre 14 bin doların üzerine çıktıktan sonra 4 Kasımda saatler içinde yüzde 3 düşerek 13 bin 566 dolara düştü. Tesadüfen ABD doları altın ve hisse senetleri birbiri ardına düştü.

Analistler keskin düzeltmenin katalizörü olarak seçimi çevreleyen belirsizliğe işaret ediyorlar.

Ana akım medya aktif olarak oy sayısını bildirdiğinde Bitcoin ve hisse senetlerinin fiyatı yükseldi. Yine de gün için oy sayımı sona erdikten sonra S&P 500 vadeli işlemleri de dahil olmak üzere tüm riskli ve riskli varlıklar kırmızıya döndü.

Finans gazetecisi ve Odd Lots podcastinin eş sunucusu Tracy Alloway bunun Başkan Donald Trumpın açıklaması nedeniyle olası bir sonuç olduğunu söyledi ve “S&P 500 vadeli işlemleri Trumpın seçim sonuçlarına itiraz etmek için yüksek mahkemeye gideceği önerisinden hoşlanmıyor. Şimdi kırmızı renkte” dedi…

Son Bitcoin düşüşü dolar ile eşzamanlı olarak düştüğü için dikkate değer. Tipik olarak dolar düştüğünde her iki değer deposu da dolar karşısında fiyatlandırıldığı için Bitcoin ve altın yükselme eğilimindedir.

BTC son haftalarda hisse senetleri dahil diğer varlıklarla düşük bir korelasyon gördü. Bu nedenle çoğu büyük varlık arasındaki toplu düzeltme beklenmedik bir piyasa tepkisi olarak karşımıza çıkıyor.

Yakın vadede BTCye ne olacak?

CryptoQuantın verilerine göre Binancedeki Bitcoin vadeli işlemlerinin Tahmini Kaldıraç Oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu Binancein BTC türevleri piyasasında her zamankinden daha fazla trader olduğunu gösteriyor.

CryptoQuantın CEOsu Ki-Young Ju 4 Kasımda tüccarları kademeli tasfiyelerin neden olduğu artan volatilite konusunda uyardı. Piyasada anormal derecede fazla sayıda sözleşme varsa büyük fiyat hareketlerine neden olabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku