ABD başkanlık seçimlerinden sonra Bitcoin volatilitesinin artması bekleniyor

0 1

Amerika Birleşik Devletleri 2020 Başkanlık Seçiminin sonuçlarına hazırlanırken bir dizi veri kaynağı ve yatırımcı bu hafta bazı önemli kripto para birimi fiyat dalgalanmaları bekliyor. Skew.comun istatistikleri Bitcoinin 30 günlük oynaklığının yüzde 59a yükseldiğini 3-6 aylık istatistiklerin ise % 62nin üzerine çıktığını gösteriyor.

Dijital para ekonomisi 2016daki son ABD seçimlerinde olduğu yerden dev bir sıçrama olan 388 milyar dolar civarında seyrediyor. Örneğin 2016 başkanlık yarışı sırasında bitcoin fiyatı 709 dolar civarındaydı. O zamandan beri kripto varlık BTC% 1802 yatırım getirisi (ROI) gördü. Diğer bir örnek 2016da birim başına 10.83 dolardan işlem gören Ethereum ise şimdi 2020de 382 dolara işlem görüyor.

Bu seçim için bir dizi yatırımcı ve birkaç nokta dalgalanma ölçümü kripto piyasası katılımcılarının bu hafta bir sarsıntı beklediğini gösteriyor.

Skew.com’un “Bitcoin ATM Volatilite” tablosundan elde edilen veriler kripto varlığının opsiyon piyasasının büyük fiyat dalgalanmaları beklediğini gösteriyor. Geleneksel finans varlıklarıyla işlem yapan piyasa oyuncuları ABD seçimlerinden sonra benzer bir piyasa sarsıntısı öngörüyorlar. Şu anda skew.com’un grafiği bir aydır zımni dalgalanmanın yükseldiğini ve bugün % 59 civarında seyrettiğini gösteriyor. Üç aylık istatistikler BTCnin altı aylık dönemdeki zımni oynaklığı nedeniyle % 62 ve % 65e sıçradı.

Twitterda skew.com hesabı dalgalanma hakkında tweet attı ve şunları söyledi:

Seçim günü. Opsiyon yatırımcıarı seçim için % 35 bitcoin zımni hareketle bu hafta biraz ekstra primle fiyatlandırıyorlar. Haftalık alımlar bugün en aktif durumda.

Bir dizi başka kripto uzmanı ve dijital para piyasası araştırmacısı sosyal medya kanalları ve forumlarında seçim sonrası kripto piyasasını tartıştı. Arcane Research 44. hafta analiz raporunu paylaştıktan sonra seçim haftasında Bitcoin ve S&P 500 ile bir grafik gösteren bir grafik tweetledi. “2016 seçim gününde hem bitcoin hem de S&P 500den bazı ilginç hareketler. Bu sefer ne olacak?” Arcane 3 Kasımda tweet attı.

Kripto savunucusu “Cryptoredacted” “Bu seçimin sonucu ne olursa olsun gümüş ve altının her zerresinin her zamanki kadar parlak ve bitcoinin her zamanki kadar güvenli olacağını bilerek rahat nefes alın” diye yazdı.

Messari.io’dan Ty Young seçim gününde ABD seçimleri ve bitcoinin ekonomik sonuçlarını da tartıştı. Young Salı günü “Anketlerin çoğunun başkanlık seçimlerini kazanma şansı % 60 ve senatodaki demokratlar için daha da yüksek bir potansiyele sahip” diye yazdı. “Bu sonuçlar daha büyük teşvik paketleri daha fazla kalite kontrol ve yeni bir yönetime giren yatırımcılar için daha net rehberlik anlamına gelebilir.”

Young şunları ekledi:

Muhtemel bir şey var: oynaklık geliyor. Bitcoin için yükseliş tarafında merkez bankaları dünyayı para ve teşvik paketleri ile doldurmaya devam edecek ve BTC için zemin hazırlayacak. Düşüş tarafında tartışmalı bir seçim ve ikinci bir Covid-19 kilitlenme dalgası piyasalar için felaket anlamına gelebilir ve BTCyi de beraberinde sürükleyebilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku