Orta ve Kısa Vade de Bin Dolarınızı Bitcoin e mi Yoksa Ethereum a mı Yatırmalısınız? Analist Yanıtlıyor! 

0 0

Bitcoin 17.600 doların altındaki düşüşünden sonra toparlanmaya başladı. Tüccarlar Ethereumun bir sonraki boğa döngüsünde potansiyel olarak BTCden daha fazla yükselebileceğini düşünüyor.

Yatırımcıların kısa ve orta vadede Ethereum konusunda oldukça iyimser olmasının üç olası nedeni var.

Bu etkenler: Eth2 mevcut ETH fiyatı ile tüm zamanların en yüksek fiyatı arasındaki boşluk ve merkezi olmayan finansın (DeFi) popülerliğidir.

Ethereum teknik özellikleri güçlü

ETHnin fiyatı şu anda 2018in başından beri görmediği 600 doların altında seyrediyor.

Ancak ETHnin tüm zamanların en yüksek seviyesi 1.400 dolar civarında iken Bitcoin fiyatı Aralık 2020de şimdiden tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

 İki baskın kripto para birimi arasındaki performanstaki boşluğun yeni bir boğa döngüsü ortaya çıkarsa ETHnin daha büyük bir yükseliş eğilimi görmesine olanak sağlayabileceği tartışılabilir.

Amsterdam Borsasında tam zamanlı bir tüccar olan Michael van de Poppe şunları söyledi:

“Bir yatırım için 1.000 dolar harcamak zorunda kalsaydım ve ETH ile BTC arasında seçim yapmak zorunda kalsaydım bugün kesinlikle ETH alırdım.”

Teknik analistler Ethereumun daha düşük zaman dilimi çizelgelerinde bir kırılma görmüş olabileceğini söylüyor.

Geçtiğimiz iki hafta boyunca ETH Bitcoine karşı düşük performans gösterdi. Bitcoinin kısa vadeli fiyat döngüsündeki belirsizlik nedeniyle diğer büyük kripto para birimleri durgunlaştı.

Yakın zamanda ortaya çıkan kısa vadeli fiyat aralığı Bitcoinin 19 bin doların üzerinde ikna edici toparlanmasına denk geliyor. Bu nedenle iki teknik faktörün kombinasyonu güçlü bir ETH toparlanmasına yardımcı olabilir.

Eth2 ve yüksek DeFi TVL sürekli olarak pozitif katalizörlerdir

ETHnin fiyatı 2018de 600 dolara yaklaştığında DeFi genelinde kilitlenen toplam değer (TVL) 200 milyon doların altındaydı.

O zamandan beri Ethereumdaki DeFideki TVL 200 milyon dolardan 14 milyar doların üzerine çıktı ve üç yıl içinde 70 kat artış kaydetti.

Ayrıca Maker gibi erken dönem baskın oyuncuların yeni DeFi protokollerinin ortaya çıkmasına rağmen hakimiyetlerini koruyabilmeleri  güven verici bir işarettir. Bu ağ etkisine sahip DeFi protokollerinin kalıcı güce sahip olduğunu gösterir bu da DeFi kullanıcılarının güvenini gösterir.

1confirmation isimli finans şirketinin kurucusu Nick Tomaino şunları söyledi:

“Bu yıl ekim programı yok ve pek çok soru var ancak Maker DeFi tahtını korudu. Dai işlem hacmi 125 milyar doları aştı ve TVL 26 milyar doları aştı ”

Ethereum blok zincirinin 2018de var olmayan bir diğer önemli bileşeni Eth2 idi.

Eth 2.0 birkaç yıldır çalışmakta olan çok önemli bir ağ yükseltmesidir. Beacon Chainin Aralık 2020de piyasaya sürülmesi Ethereum tarihinde ilk kez Eth2nin lansmanına işaret etti.

Güçlü teknik ve temel faktörlerin birleşmesi ve Ethereumun orta vadeli görünümünün Eth2 nedeniyle iyileşmesi ETHyi yeni keşfedilen yukarı yönlü bir ivme görmek için ideal bir konuma yerleştiriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku