JP Morgan’dan bir Kritik Bitcoin Yorumu Daha

0 1

Önde gelen Amerikan çokuluslu yatırım bankacılığı ve finansal hizmetler firması JPMorgan Chase & Conun stratejistleri 11 Aralıkta yayınlanan yakın tarihli bir yatırımcı notunda kripto para birimlerine olan talebin ezici bir şekilde arttığını ve 169 yaşındaki Massachusetts tarafından yapılan son yatırımın olduğunu iddia etti. Mutual Life Insurance Companynin Bitcoine dönüşmesi bunun kanıtıdır. Bitcoin büyük kurumsal yatırımcıların dikkatini çekmiş gibi göründüğü için daha fazla kurumun yatırımlarını piyasa değeri ile dünyanın en büyük dijital para birimine atabileceğini düşünüyorlar.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Bitcoin İçin Potansiyel Talep Önümüzdeki Yıllarda Artabilir

Nikolaos Panigirtzoglou dahil JP Morganın uzmanları 100 milyon dolarlık MassMutual satın alımını önde gelen dijital para birimi Bitcoin için önemli bir kilometre taşı olarak nitelendirdi. Sigorta şirketinin yaptığı bu yatırım kripto para sektörünü şaşırttı. JP Morgan uzmanları bu yatırımın ardından en üst sıradaki dijital para birimine yönelik potansiyel talebin önümüzdeki birkaç yıl içinde katlanarak artacağının beklendiğine inanıyor. Zira yatırımcı notunda şu ifadeleri kullandılar:

“MassMutual’ın Bitcoin satın alımları kurumsal yatırımcılar tarafından Bitcoinin benimsenmesinde başka bir kilometre taşını temsil ediyor. Diğer sigorta şirketleri ve emeklilik fonları MassMutualın örneğini takip ettikçe önümüzdeki yıllarda ortaya çıkabilecek potansiyel talep görülebilir.”

Bu yatırımın şimdi yayılmaya başlayan Bitcoinin benimsenmesini artırdığını düşünüyorlar. Yakında diğer çeşitli finans kurumlarının varlıklı yatırımcıların ve aile ofislerinin Bitcoin satın almaya başlama ihtimali var.

Bankanın stratejistleri de bununla ilgili bir öngörüde bulundu. Amiral gemisi kripto para biriminin gelecekte yaklaşık 600 milyar dolarlık potansiyel bir ek talep görmeye hazır olduğunu söyledi. Tahminlerine göre varlıkların yüzde 1i sigorta şirketleri ve İngiltere Amerika Birleşik Devletleri ve euro bölgesinden büyük emeklilik fonları tarafından tahsis edilirse bu tahsis önümüzdeki yıllarda Bitcoin için 06 trilyon dolarlık ek taleple sonuçlanacak.

Bu JP Morganın bu stratejistlerinin Bitcoinin artan benimsenmesi hakkında ilk konuşması değil. Sadece birkaç gün önce Bitcoinin kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenmesinin son zamanlarda arttığını söylediler ve bu daha yeni başlıyor. Dahası güvenli liman olarak adlandırılan varlık altının Bitcoin nedeniyle yıllarca zarar göreceğini belirttiler.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku