Orta Doğu restaurant zinciri, tüm nakit rezervlerini Bitcoin e çevirdi

0 0

İlk olarak Ontarioda başlayan bir Orta Doğu restaurant zinciri olan Tahinis Restaurantın Salı günü attığı tweetine göre şirket nakit rezervlerinin tamamını Bitcoine dönüştürme kararı aldı.

Başlangıçta tasarruf olarak kullanılan tüm nakit rezervlerimizi Bitcoine dönüştürdük.

Kendisini “dünyanın en iyi Orta Doğu restaurantı” olarak nitelendiren Tahinis sahibi Omar Hamam bu kararın arkasındaki sebepleri sıraladı. Bu doğrultuda koronavirüs salgınının başlamasının ardından Mart ayındaki krizi atlatmanın kendileri için güç olduğunu söyledi. Pandemi sebebiyle insanların dışarıda yemek ihtiyaçlarını karşılamaktan kaçındıklarını belirten Hamam yaşanan zorlu sürecin önemli sayıda çalışanı çıkarma zorunluluğuna ittiğini açıkladı. Bununla birlikte şirket tüm restaurantlarının nakit akışını olumlu tutmayı başardı.

Hamam ayrıca genişleme hedeflerinin önüne bir başka engel çıktığından bahsetti. Buna göre Kanadadaki hükümet yardım programları çalışanların evde kalarak çalışmadan daha fazla para kazanmalarını sağlayan uygulamalar sundu. Bu durumda şirketlerin çalışanları geri getirmesi zorlaştı. Tahinis sahibi de bunlardan biri oldu ve genel durum kendisini mevcut ekonomik sistemdeki nakit değerini sorgulamaya yönlendirdi.

Bunlara ek olarak Hamam Warren Buffettin bu varlığa “fare zehri” olarak atıfta bulunduğunu duyduktan sonra Bitcoin ile ilgilenmeye başladığını söyledi. Tahinis sahibi Bitcoini servet depolama için “nakit tasarrufu için çok daha iyi bir alternatif ” şeklinde tanımladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku