Oran giderek yükseliyor: Yüzde 73,3

0 0

Bitcoin piyasa baskınlığı zirve seviyelerde…

Bitcoin piyasa hakimiyeti bugün iki yıldan fazla bir süredir en yüksek seviyesine ulaşmış durumda. Yüzde 733 piyasa baskınlık seviyesine ulaşan varlık 2017 yılının başından bu yana bu kadar fazla piyasaya yön vermemişti. 

Bitcoin’in bu baskınlığı altcoinler için bir felaket anlamına geliyor. Zira çoğu analist ister istemez altcoinlerin bu gidişle öleceğine dair yorumlarda bulunuyor.
Karşılaştırma yapmak gerekirse BTC yaklaşık 40 milyar dolarlık bir piyasa değeriyle 2.500 dolar olarak fiyatlandırılmıştı. Hareket çoğu zaman her zaman olduğu gibi altcoinleri etkiliyor.

Bu nedenle kripto para piyasasında Bitcoin’in yükselişini altcoinlerin takip etmemesi altcoin sezonuna değil de artık altcoin kışına işaret eder olmuş durumda. Bu kış öylesine şiddetli geçiyor ki altcoinlerden sadece Binance Coin ve Monero’nun bugün yeşil ışığı yanmış durumda. 

Diğer altcoinlere gelince onlar Kızıldeniz’de yüzmeye devam ediyor…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku