Önümüzdeki iki yıl içinde Bitcoin 170 bin Dolar olacak

0 1

Bitcoin şu anda 17.000 Dolar ile 18.500 Dolar arasında duran nadir görülen fiyat aralığında yer alıyor. Altın son zamanlarda tüm zamanların en yüksek ABD Doları fiyatlarını kırdı ve fiyatı geri çekmeden ve konsolide etmeden önce ons başına 2.000 Doları geçti. Bloomberg istihbarat stratejisti Mike McGlone BTCde de aynı durumun olabileceğini düşündüğünü belirtti.

Bloomberg ile Çarşamba günü yaptığı röportajda “Kısa vadede 20.000 Dolar oldukça iyi bir direnç. Korkarım muhtemelen altının yaptığı şeyi yapacak. Altın 2.000 Dolara ulaştı ve o zamandan beri boğa piyasasında konsolide oldu” açıklamasında bulundu.

TradingView.com verileri Salı günü Bitcoinin  17.200 Dolardan önce 18.500 Dolara yükseldiğini bildirdi. O zamandan beri varlık bu iki seviye arasında konsolide ederek yatay işlem gördü. McGlone uzun vadeli bir ölçekte önümüzdeki yıllarda Bitcoin için daha fazla yükseliş bekliyor. 

“Bu yıl Bitcoin ile ilgili en önemli şey çok basit sadece sayının önüne bir tane daha ekledi. Geçen yılın sonunda yaklaşık 7.000 Dolardı. Beni endişelendiren şey potansiyel olarak geleceğe ışık tutan geçmiş performansa bakarsanız gelecek yıl bu sayının arkasına sıfır ekleyebilir.”

Bitcoin 2019un sonuna doğru 7.000 Dolar iken 17.000 Dolar ile rakama bir sayı daha ekledi. Varlık 17 bin Dolara bir sıfır daha ekleyerek 170 bin Dolar olması gelecek tahmini olarak görülüyor. Bununla birlikte McGlone röportajı sırasında Bitcoinin 18 bin Doları aştığı ve buna bir sıfır ekleyerek gelecekteki fiyatını 180 bin Dolar olarak belirleyebileceğini söyledi. 

McGlone Bitcoinin fiyat dalgalanmalarına atıfta bulunmak da dahil olmak üzere kısa segmentte bir dizi önemli noktaya değindi. 

“Bitcoin altının dijital bir versiyonu haline geliyor. Bu yıl gerçekleşen anahtar noktalardan biri Bitcoin volatilitesinin azalmasıdır. Aslında altın karşısında en düşük değer.”

Ayrıca stratejist ortak bir ana piyasa barometresi olan Nasdaqa karşı düşük Bitcoin volatilitesini açıkladı. “Ekosistemdeki diğer bütün risk varlıkları için volatilite artarken Bitcoin için azalıyor.”

McGlone ayrıca para basımı doğrultusunda Bitcoinde “kurumsal FOMO” dan da söz etti. Bu yıl MicroStrategy ve Jack Dorseys Square gibi bir dizi ana akım finansal oyuncu Bitcoin yığınları satın aldı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku