Analistlere göre, BTC 18 bin Dolara yükseldikten sonra toparlanma yaşayacak

0 0

Bitcoin iki akşam önce dakikalar içinde 18.500 Dolardan 17.500 Dolara gerileyerek güçlü bir düşüş ile karşı karşıya kaldı. Ancak piyasa volatilitesi sonucunda varlık hızlı bir şekilde geri sıçrama yaşadı. BTCnin fiyatı yazım sırasında 18.000 Dolarlık direncin biraz üzerinde yer aldı birkaç saat önce ise 18.200 Dolara ulaştı.

Analistler Bitcoinin 17.000 Dolarlık düşük seviyeyi destek olarak tutmayı başardığı için yükselişine devam ettiği düşüncesini savunuyor. 17 bin Dolarlık düşük seviyeler 2017 ve 2018 yıllarında destek ve direnç olarak hareket ettiğinden dolayı söz konusu seviyeler Bitcoin için teknik düzeyde önemli arz ediyor.

Analistler Bitcoinin daha da yükselmeye başladığını düşünüyor

Analistler Bitcoinin 17 bin Dolarlık düşük seviyeyi destek olarak tutmayı başardığı için bu noktadan daha yukarı doğru harekete geçtiğini düşünüyor. Bir kripto para birimi analisti son zamanlarda aşağıda görülen grafiğe atıfta bulundu:

BTC güçlü kapattı bugün ve yarın da 16 bin Dolarda olduğu gibi yükselişe geçeceğini düşünüyorum.

Analistin açıkladığı gibi BTC düşük seviye olarak 17 bin Dolar seviyesini tuttuğu sürece 20 bin Doları geçeceği öngörülüyor. Grafikte görülen iki fitil bu seviyedeki düşüşü satın almak isteyen bir grup yatırımcı olduğunu öne sürdüğü için Bitcoin fiyatındaki gücü gösteriyor.

Bu seviyeden BTC rallisi öngören farklı yatırımcılar da bulunuyor. 

Bir başka yatırımcı aşağıda görülen grafiği paylaşarak Bitcoinin son fiyat hareketinin  18 bin Dolarlık düşük seviyeleri desteğe çevirmeyi başardığını gösteriyor. Bu alan son birkaç gün içinde birçok kez direniş olarak hareket ettiği için daha yüksek bir hareketi tetiklemesi gerekiyor.

Ayrıca BTC para basımındaki artış ve bu alandaki daha fazla kurumsal ve perakende ilgi gibi temel eğilimleri daha da yükseltmeye hazırlanıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku