Önemli bir teknik endeks, yakın bir Bitcoin kopuşunu öngörüyor

0 0

Bitcoin dar bir işlem aralığında konsolide olmasına rağmen bir teknik endeks BTCnin fiyatının yakında aşırı volatiliteyle karşı karşıya kalabileceğini düşünüyor.

Momentum Bitcoin Koparma İçin Hazırlanıyor

Bitcoin fiyatı bir sonraki adımın ne yönde olacağına dair birkaç ipucu ile yanlara doğru işlem gördüğü için yatırımcıları hayal kırıklığına uğratmaya devam ediyor. Devam eden bir konsolidasyon aşaması son dört günü sıkı bir 130 dolar işlem aralığında tutulan öncü kripto para birimi olarak tanımladı.

10 Temmuz gününden beri BTC 9330 dolar direnç seviyesine her yükseldiğinde fiyatı bu engel tarafından reddediliyor ve 9200 dolar destek duvarına geri çekiliyor. Bu noktadan itibaren kripto para birimi direnişe geri dönüyor ve bu şekilde devam ediyor.

Intotheblockun fiyat etrafında mevcut paranın girişi/çıkışı” modeli bu fiyat bölgelerinin oldukça güçlü olduğunu ortaya koyuyor. Yaklaşık 2 milyon adres daha önce 1.2 milyon BTCyi 9330 dolar ve 9200 dolar civarında satın aldı.

Daha yüksek aralıktaki tutucular Bitcoin her yükselişinde bile kırılmaya çalışıyor gibi görünürken daha düşük aralıktaki olanlar her bir küçültme sırasında karlı kalmaya çalışıyor. Bu iki ticaret grubu bir tarafı kırılana kadar fiyat hareketini daha dar bir ticaret aralığına sıkıştırıyor.

In/Out of the Current Money Around Price by IntoTheBlockBenzer bir hikaye BTCnin Bollinger gruplarının fiyatların düşük olması nedeniyle sıkmak zorunda kaldığı 1 günlük grafikte de görünüyor.

Sıkışmalar düşük volatilite dönemlerinin bir göstergesidir ancak vahşi fiyat hareketleri gtipik olarak bunu başarıyor. Sıkma ne kadar uzun olursa güçlü bir kırılma olasılığı o kadar yüksek oluyor.

Bitcoin US dollar price chart

Momentum önemli bir fiyat hareketi için yükselse de bu teknik endeks trendin yönü için net bir yol sağlamıyor. Bu nedenle 9330 dolar direnci ile 9200 dolar destek seviyesi arasındaki alan makul bir ticaret bölgesi olarak kabul edilebiliyor.

Bu fiyat engellerinin üstünde veya altında sadece günlük bir mum çubuğu Bitcoinin ne yönde kırılacağını belirleyecek.

Bitcoinin önündeki potansiyel hedefler

Fibonacci geri çekilme göstergesini Haziran 2019un sonundaki 14.000 dolarlık yüksek ve Mart ayının ortasındaki 4.000 dolarlık düşük seviyeler arasında ölçerek birkaç potansiyel hedef verildi.

Öte yandan Bitcoin 9330 dolarlık arz bariyerini aşmayı başarırsa % 38.2 veya % 23.6 Fibonacci geri çekilme seviyesine doğru yükselebilecek. Bu direnç duvarları sırasıyla 10070 dolar ve 11500 dolar seviyesindedir.

Bitcoin US dollar price chart

Tersine kripto para biriminin arkasındaki satış baskısındaki bir artış olduğu takdirde 9.200 dolar desteğinin altına itme gücüne sahip olabilecek.

Bu koşullar altında BTC % 50 veya % 61.8 Fibonacci düzelme seviyesine düşecek. Bu kritik destek alanları sırasıyla 8.900 dolar ve 7.750 dolardır.

Olasılıklar Boğaları destekliyor gibi görünüyor

Pioneer kripto para birimi 9330 ile 9200 dolar arasında sabit bir işlem olmaya devam ederken piyasa katılımcıları odağını daha düşük dereceli altcoinlere doğru kaydırmış gibi görünüyor. Santimentten elde edilen veriler farklı sosyal medya ağlarındaki BTC ile ilgili sözlerin sayısının geçen hafta önemli ölçüde düştüğünü ortaya koyuyor.

Bitcoinin ağırlıklı sosyal duyarlılığı son iki yılda en düşük seviyelere ulaştı. Bu olumsuz sosyal duygu son yarıya inme ve altcoinlerin kazanmayı başardığı dikkat üzerindeki solgunluğun doğrudan bir sonucudur.

Ancak sonuç Santimentin pazarlama ve sosyal medya direktörü Brian Quinlivana göre bir yukarı bahis yapanlara fayda sağlayacak.

Quinlivan”bunun net sonucu sosyal algı zayıf olduğunda varlıklar en iyi şekilde performans gösterdiğinden boğalar için aslında iyidir” dedi.

Bitcoin’s Social Sentiment by SantimentYatırımcıların trendin yanlış tarafına yakalanmamak adına sabırla beklemesi öneriliyor. Bu öneri Bitcoinin bir sonraki yükseliş döngüsünün zirvesinde olduğu için özellikle önem arz ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku